reklama

Policjanci zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę bez prawa jazdy! Mężczyzna posiadał przy sobie dodatkowo narkotyki

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień, prowadził samochód. Zatrzymany 29-latek miał przy sobie również amfetaminę.

Budynek Komendy Powiatowej Policji w Policach

– Funkcjonariusze w minioną sobotę, tuż przed północą zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Skoda, który wyjeżdżając ze stacji benzynowej, nie zastosował się do nakazu skrętu w prawo – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Po zatrzymaniu pojazdu mężczyzna wysiadł i zachowywał się bardzo nerwowo – dodaje Leśnicka.

Kontrolujący mężczyznę policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że zatrzymany 29-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

– Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy – tłumaczy Leśnicka. – Jak się później okazało to nie wszystkie przewinienia kierującego. 29-latek posiadał przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy – kontynuuje rzecznik prasowy polickiej policji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, natomiast zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości, za który grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz posiadania środków odurzających, za co ustawodawca przewidział karę do 3 lat więzienia.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także