reklama

Kierował samochodem mając blisko 1,5 promila alkoholu! Interweniował obywatel

Dwa lata więzienia grożą 65-letniemu kierowcy, który w piątek prowadził samochód, mając blisko 1,5 promilu alkoholu w wydychanym powietrzu.

20-latka przyłapana na kradzieży w supermarkecie

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Mierzynie w piątek po godzinie 22.00 otrzymali informację o nietrzeźwym kierującym poruszającym się samochodem marki Skoda na ulicy Topolowej w Mierzynie.

– Na miejscu zgłaszający przekazał, że zauważył jak pijany mężczyzna, wsiada do samochodu i odjeżdża – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Nietrzeźwy kierowca jechał całą szerokością jezdni, wjeżdżał na krawężniki.

– Widząc to, zgłaszający natychmiast zareagował, zajechał mu drogę swoim pojazdem, podbiegł do niego i uniemożliwił dalszą jazdę, wyciągając kluczyki ze stacyjki – tłumaczy Leśnicka.

65-latek od razu przyznał, że pił alkohol. Policjanci przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także