reklama
2 731 256

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 731 256 | Zgonów: 64 168 | Szczepienia: 9 495 317


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 122 030 | Zgonów: 2 391

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 377 | Zgonów: 87

Data aktualizacji: 22 kwietnia 2021 roku, godzina: 10:52 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

W okresie Świąt Wielkanocnych 11 kierowców straciło prawo jazdy!

W okresie Świąt Wielkanocnych funkcjonariusze policji mieli sporo pracy.

– Od soboty do poniedziałku mundurowi zatrzymali aż dziesięciu kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę oraz jednego kierującego pod wpływem środków odurzających – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecz prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Od piątku na drogach naszego powiatu policjanci ruchu drogowego sprawdzali przestrzeganie przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mundurowi oprócz kontroli stanu trzeźwości, stanu technicznego czy ilości przewożonych osób zwracali uwagę przede wszystkim na prędkość.

– Sześciu nieodpowiedzialnych kierowców policjanci zatrzymali przy wjeździe do miasta w miejscowości Przęsocin, kolejnych czterech na drodze wojewódzkiej nr 114 – wylicza Leśnicka.

Rekordzista pędził przez miejscowość Przęsocin z prędkością 130 km/h.

– Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył podobnie jak pozostali, czy chęcią zdążenia na wielkanocne śniadanie – wyjaśnia rzecznik prasowy polickiej komendy.

Wszystkim kierującym policjanci zatrzymali prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto każdy z nich został napomniany mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Funkcjonariusze zatrzymali również kierującego samochodem marki Audi, który nie zatrzymał się na czerwonym świetle. Podczas kontroli okazało się, że to nie jedyne jego przewinienie. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu i środków odurzających w organizmie. Badanie wykazało, że kierował pod wpływem narkotyków.

– Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności – tłumaczy Katarzyna Leśnicka.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację