reklama
nekrolog
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Kronika Policyjna
  3. Kilku kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

Kilku kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

Funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali w tym tygodniu czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h, tracąc tym samym na okres trzech miesięcy prawo jazdy.

– Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze, w dalszym ciągu kierujący rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego – podkreśla Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Policjanci każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Kierującym, którzy przekroczą prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym, nie tylko zatrzymywane jest prawo jazdy na okres trzech miesięcy, ale dodatkowo ukarani zostają mandatem i 10 punktami karnymi.

– Nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko, ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim naraża życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo – przestrzega Leśnicka.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i zdjęcie nogi z gazu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także