reklama
nekrolog
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Kronika Policyjna
  3. Policja ustaliła personalia mężczyzny, który zaatakował biegaczkę

Policja ustaliła personalia mężczyzny, który zaatakował biegaczkę

Pod koniec lutego nieopodal budowanego osiedla Harmonia Gumieńce, podczas wieczornego biegania zaatakowana została grupa kobiet z Kobiecego Biegania. Jedna z nich została uderzona kijem.

Jak się okazuje, to nie jedyna ofiara, jaką zaatakował sprawca. Z komentarzy opublikowanych na fanpejdżu „Kobiecego Biegania” wynika, że nie był to pierwszy tego rodzaju wypadek. Sprawca zdarzenia od wielu miesięcy pojawia się w okolicy i przejawia agresywne zachowanie.

– Byłam z psem na spacerze i koło "Czerwonej Torebki" też zostałam uderzona w głowę przez dziwnie zachowującego się faceta – pisze Beata.

– Jakieś 3 tygodnie temu ja uniknęłam lania, podniósł rękę z kijem do góry, gadał coś pod nosem, teraz sobie myślę, że mogłam to być ja, jestem przerażona. Mam nadzieję, że gość będzie „przypilnowany”. Tak lubię biegać wieczorem, ale już mi życie milsze – napisała Iza.

O sprawie zawiadomiona została Komenda Powiatowa Policji w Policach.

– 26 lutego Do Komisariatu Policji w Mierzynie zadzwoniła kobieta, informując o kolejnym podobnym zdarzeniu w miejscowości Warzymice – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Dzielnicowy po zapoznaniu się ze sprawą i wykonaniu czynności ustalił personalia mężczyzny, który mógł być sprawcą tych zdarzeń i stosowną notatkę przekazał funkcjonariuszom z KP Szczecin Pogodno – tłumaczy Leśnicka.

Policjanci ze Szczecina odnotowali jedno tego rodzaju zdarzenia.

– Zarejestrowaliśmy jedno zgłoszenie, dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej, jednej z biegaczek – mówi Paweł Pankau, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. – Z uwagi na czyn, który zaliczany jest do tzw. prywatnoskargowych, w przypadku których zasada ścigania z urzędu nie obowiązuje (naruszenie nietykalności cielesnej), zgodnie z procedurą dotarliśmy do sprawcy, ustaliliśmy jego dane, które zostały już przesłane do Sądu – wyjaśnia Pankau.

Osoby, które mogą wnieść nowe informacje do sprawy lub zostały poszkodowane przez napastnika, proszone są o kontakt z Komendą Policji Szczecin-Pogodno pod numerem telefonu 477 819 103.

Autor: Gracjan Broda, Grzegorz Smolicz, Foto: Gracjan Broda, Źródło: przeclaw24.pl

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także