Menu
reklama:
reklama:

Rada Powiatu mądrzejsza od Państwowej Inspekcji Pracy?

  • Gracjan Broda

W niektórych placówkach oświatowych Powiatu Polickiego wielu wybranych pedagogów pracuje tylko po 3-4 dni w tygodniu. I o dziwo ma to miejsce za pełną aprobatą władz i radnych powiatowych, a interpretatorem przepisów był tu radca prawny powiatu.

A przecież art. 42c. 1. Karty Nauczyciela mówi cytuję: „Nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze obowiązuje pięciodniowy tydzień pracy”. Są wprawdzie wyjątki od tego artykułu /dokształcanie, ważne funkcje społeczne, organizacja pracy w szkole/, ale nie dla aż tak wielu.

Przez wiele miesięcy prowadziłem w tej kwestii wymianę korespondencji i dyskusję ze starostwem. Wydawało się, że bezskutecznie, bo nawet moje skargi do Przewodniczącego Rady Powiatu zostały uznane za bezzasadne. Na szczęście jest jeszcze Państwowa Inspekcja Pracy, która potwierdziła, że nauczyciela obowiązuje 5-dniowy tydzień pracy. Może więc w nowym roku szkolnym wszyscy pedagodzy będą traktowani zgodnie z zaleceniami PIP, a władze starostwa będą respektować Kartę Nauczyciela?

Pozostaje tylko pytanie tylko kto ma rację, radni powiatu z ich radcą prawnym czy Państwowa Inspekcja Pracy?

Autor: Janusz Chmielewski

Komentarze  

 
#1 bolek 2017-08-01 10:19
władzy i znajomym królika sodówka uderzyła do głowy, zdumiewa tylko że ludzie tylko plotkują....., moje zaufanie do obecnej władzy spadło z uwagi na zadufanie szczególnie zastępców i naczelników, liczą sie tylko interesy własne, ale police są małe i wszyscy wszystko wiedzą, nikt za nic nie odpowiada :sigh:
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją