reklama

Ponad 11 milionów złotych dofinansowania na drogi lokalne w powiecie polickim

Umowy na ponad 11 milionów złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę dróg lokalnych w powiecie polickim podpisał dzisiaj wojewoda zachodniopomorski – Tomasz Hinc.

– Rząd istotnie zwiększył zaangażowanie środków publicznych we wsparcie samorządów przy remontach dróg – podkreślił wojewoda Tomasz Hinc.

Samorządy mogą ubiegać się o dofinansowanie 80% wartości inwestycji. Dotyczy to zarówno drobnych remontów dróg, jak i wieloletnich inwestycji.

Na terenie powiatu polickiego dofinansowane zostaną trzy inwestycje drogowe. Pierwsza z nich to rozbudowa drogi powiatowej Szczecin – Warnik, na odcinku od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania z drogą powiatową Stobno – Mierzyn. Powiat policki otrzymał na realizację tej inwestycji aż 6,8 miliona złotych.

Kolejna droga, na jaką dofinansowanie otrzymał powiat policki to ul. Cisowa i ul. Nadbrzeżna w Policach. Kwota dofinansowania to 3,3 miliona złotych.

Trzecią drogą z dofinansowaniem w kwocie 1 miliona 279 tysięcy złotych z Funduszu Dróg Samorządowych jest ul. Spółdzielców w gminie Dobra.

Umowy z wojewodą zachodniopomorskim podpisali starosta policki Andrzej Bednarek oraz wójt gminy Dobra Teresa Dera.

Autor: Gracjan Broda, Foto: ZUW Szczecin

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację