reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej w Stobnie

Powiat Policki rozpoczął przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Stobno (gmina Kołbaskowo).

Rozpoczyna się przebudowa drogi powiatowej w Stobnie

na zdjęciu: rozpoczyna się przebudowa drogi powiatowej w Stobnie

– Tym razem remontem objęta zostanie sama miejscowość Stobno. Droga po tej inwestycji zyska zupełnie nowy charakter – mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach.

Inwestycja obejmuje przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Stobno na odcinku około kilometra, począwszy od skrzyżowania z drogą powiatową Szczecin – Warnik do skrzyżowania z drogą powiatową Dołuje – Stobno.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną również chodniki, dokończona zostanie ścieżka rowerowa, która została wybudowana w pierwszym etapie inwestycji.

– Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, odwodnienie drogi, no i przede wszystkim zostanie kompletnie przebudowana dotychczasowa jezdnia na terenie miejscowości Stobno – tłumaczy Sochanowska.

Wartość inwestycji wynosi ponad 11 milionów złotych, z czego blisko 5 milionów złotych Powiat Policki pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład i nieco ponad 5 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład w realizację inwestycji przekazała także Gmina Kołbaskowo.

Termin realizacji inwestycji wynosi 15 miesięcy od dnia podpisania umowy. Prace rozpoczęły się w miniony poniedziałek, 11 września.

– Wykonawca, wprowadzając czasową organizację ruchu, zamknie ruch na terenie miejscowości. Mieszkańcy będą się poruszali objazdem poprzez drogę gminną, która mniej więcej w połowie miejscowości prowadzi w kierunku Będargowa – informuje Magdalena Sochanowska.

Umożliwiony zostanie dojazd dla mieszkańców do swoich nieruchomości. Zmiana organizacji ruchu nie wpłynie również na działanie komunikacji miejskiej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.