reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Powiat Policki stara się o potężne dofinansowanie na przebudowę dróg w Policach

Powiat Policki stara się o blisko 100-milionowe dofinansowanie w ramach programu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja siódma – Rozwój stref przemysłowych. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i rozbudowa układu drogowego stanowiącego dostęp do terenów inwestycyjnych oznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny obiektów produkcyjnych, produkcyjno-usługowych oraz tereny portowe.

Powiat Policki stara się o potężne dofinansowanie

na zdjęciu: skrzyżowanie ulic Piłsudskiego, Wojska Polskiego, Dębowej, Asfaltowej

W ramach inwestycji przebudowana miałaby zostać droga powiatowa w ciągu ulic Cisowej oraz Nadbrzeżnej, a także droga powiatowa w ciągu ulic Asfaltowej i Wojska Polskiego oraz pl. Chrobrego w Policach.

Inwestycja ma być zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Kluczowym elementem przebudowy drogi w ciągu ulicy Asfaltowej oraz Wojska Polskiego jest budowa ronda, które zastąpiłoby obecne skrzyżowanie ulic Piłsudskiego, Wojska Polskiego, Dębowej i Asfaltowej.

– W ramach zadania przebudowana zostanie konstrukcja jezdni, przebudowane lub wybudowane zostaną chodniki, zatoki autobusowe, miejsca parkingowe, zjazdy, skrzyżowania z drogami publicznymi w miarę warunków terenowych zaplanowano budowę pasów rowerowych lub ścieżki rowerowej – mówi Andrzej Bednarek, starosta policki.

Przebudowana ma zostać również kanalizacja deszczowa. Usunięte zostaną kolizje z urządzeniami niezwiązanymi z potrzebami zarządzania drogami.

Przewidywana wartość inwestycji to około 95 milionów złotych, z czego kwota dofinansowania, o którą wystąpiło Starostwo Powiatowe w Policach to 93,1 miliona złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.