reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Powiat Policki realizuje dwie inwestycje drogowe na terenie gmin Dobra i Kołbaskowo

Zarząd Powiatu w Policach spotkał się z przedstawicielami mediów, aby porozmawiać o dwóch ważnych inwestycjach drogowych realizowanych na terenie gmin Dobra oraz Kołbaskowo.

Podpisanie umowy na realizację inwestycji drogowych

na zdjęciu: starosta policki Andrzej Bednarek w towarzystwie przedstawicieli wykonawców inwestycji

Powiat Policki przystąpił do realizacji inwestycji przebudowy drogi Dołuje – Stobno oraz drogi w samej miejscowości Stobno, na którą dziś podpisał umowę z wykonawcą.

– Cieszę się bardzo, że na dzisiejsze spotkanie zaproszenie przyjęła wójt gminy Dobra Teresa Dera oraz wójt gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz – podkreślił starosta policki Andrzej Bednarek.

W przypadku drogi Dołuje – Stobno została ona do końca września całkowicie wyłączona z użytkowania. Aktualnie firma Eurovia realizująca inwestycję zerwała starą nawierzchnię.

Prace powinno zostać zakończone do końca października br. Koszt realizacji inwestycji to ponad 7,5 miliona złotych. Na realizację inwestycji Powiat Policki otrzymał 2 miliony złotych z III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR, 3 miliony złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego i 1,4 miliona złotych z budżetu Gminy Dobra.

Nieco dłużej potrwa przebudowa drogi w samej miejscowości Stobno, gdzie w ramach realizowanych prac położona zostanie m.in. kanalizacja. Inwestycja będzie realizowana przez firmę RSK Wolin. Kwota realizacji inwestycji wynosi nieco ponad 11 milionów złotych. Na jej realizację Powiat Policki otrzymał blisko 5 milionów złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład i ponad 5 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład w realizację inwestycję przekazała także Gmina Kołbaskowo.

– Zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcom bardzo zależy na dobrej i przede wszystkim bezpiecznej drodze – podkreśliła Teresa Dera, wójt gminy Dobra. – My budujemy bardzo dużo dróg i uzbrajamy tereny głównie inwestycyjne i z tego powodu ciężko nam znaleźć środki na dofinansowanie zadań powiatowych, ale to robimy. Zależy nam, aby ten stan dróg z roku na rok był coraz lepszy – dodała Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.