reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Kolejny etap przebudowy drogi powiatowej Wołczkowo-Bezrzecze

Powiat Policki rozpoczął kolejny etap przebudowy drogi powiatowej w ciągu ulic Koralowej i Górnej w Bezrzeczu.

Przebudowa drogi Wołczkowo-Bezrzecze

na zdjęciu: Powiat Policki realizuje przebudowę drogi powiatowej Wołczkowo-Bezrzecze

Przejezdna jest już ulica Szkolna. Ruch odbywa się wahadłowo i sterowany jest sygnalizacją świetlną.

Na końcu ulicy Miodowej wbudowany został zbiornik, który gromadzić będzie wody opadowe z ulicy Górnej. Zakończono już również roboty ziemne i prace związane z budową kanalizacji deszczowej.

– Inwestycja bardzo ważna i długo wyczekiwana przez mieszkańców Bezrzecza i całej gminy Dobra. Moim zdaniem inwestycja realizowana jest prawidłowo, chociaż pewnie z perspektywy mieszkańców oceniane jest to przez uciążliwość – podkreśla Andrzej Bednarek, starosta policki.

Już niebawem rozpoczną się kolejne roboty związane z budową nawierzchni, budową chodników, zjazdów, nowej pętli autobusowej oraz parkingów.

– Zakładamy, że mimo iż wykonawca ma argumenty i są okoliczności, które mogą wydłużyć okres realizacji, to robi wszystko z tego, co deklaruje, ażeby w tym roku kalendarzowym zamknąć całą inwestycję – tłumaczy Bednarek.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 12 milionów 990 tysięcy złotych. Na jej realizację Powiat Policki uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 8 milionów 550 tysięcy złotych oraz w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 4 milionów 300 tysięcy złotych. Wsparcia udzieliła również Gmina Dobra.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.