reklama
reklama

Umowy na dofinansowanie dróg gminnych i powiatowych podpisane

Umowy na dofinansowanie inwestycji na drogach gminnych i powiatowych podpisał dziś wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki z przedstawicielami samorządów.

Podpisanie umowy w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim

– Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to kompleksowy instrument wspierania samorządów w realizacji ich zadań własnych, związanych z dbaniem o drogi gminne i powiatowe – powiedział Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

Na terenie powiatu polickiego trzy drogi uzyskały rządowe dofinansowanie. Pierwsza droga to położona w gminie Dobra droga powiatowa Bezrzecze – Wołczkowo w ciągu ul. Koralowej i Górnej. Przebudowa drogi powiatowej uzyskała dofinansowanie w kwocie 4,3 miliona złotych. Całkowita wartość inwestycji to 8,6 miliona złotych.

Kolejną drogą na terenie powiatu polickiego, która uzyskała 50% dofinansowanie, jest również położona na terenie gminy Dobra w miejscowości Wołczkowo droga gminna przy ul. Piaskowej. Całkowita wartość inwestycji wynosi nieco ponad 4 miliony złotych.

Na terenie gminy Kołbaskowo wybudowana zostanie nowa droga gminna prowadząca do terenów inwestycyjnych usługowo – produkcyjnych. Koszt inwestycji to blisko 8 milionów złotych. Podobnie jak w poprzednim przypadku rządowe dofinansowanie wyniesie 50%.

Na zatwierdzonej w lutym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego liście znalazły się 62 zadania z terenu Pomorza Zachodniego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: ZUW Szczecin

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację