reklama
reklama

Realizowany jest ostatni etap wymiany nawierzchni na odcinku drogi Police – Szczecin

W ostatnich miesiącach realizowany jest ostatni etap wymiany nawierzchni na odcinku drogi Police – Szczecin. Kluczowym zadaniem w trakcie realizacji zadania była wymiana gruntów pod konstrukcją drogi.

Droga Police - Szczecin na odcinku przez miejscowość Przęsocin

– Prace związane z wymianą gruntu zostały już zakończone. Teraz wykonawca powinien przystąpić do budowy konstrukcji podbudowy i kładzenia samej nawierzchni, jednak te prace zostaną na jakiś okres wstrzymane do czasu ustabilizowania warunków atmosferycznych – mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach.

Poważniejsze prace zostaną wznowione w momencie, kiedy za oknem pojawią się dodatnie temperatury.

Aktualnie wykonawca inwestycji prowadzi prace związane z budową zjazdów do nieruchomości przyległych do drogi. Niebawem rozpocznie się również układanie chodników oraz pozostałe prace brukarskie.

– Jednocześnie kończone są prace związane z budową kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i różnego rodzaju przekładania sieci energetycznych i gazowych – informuje Sochanowska.

Obecnie Powiat Policki nie przewiduje większych utrudnień w rejonie inwestycji. W dalszym ciągu obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Mam pytanie związane z równością wykonanych odcinków. Czy po ukończeniu remontu będą wyrównane wszystkie nierówności? Szczególnie chodzi mi o to przy wjeździe do lasu w kierunku Polic. Większość kierowców zjeżdża na lewy pas redukując 'hopek'. Tak chyba nie powinna wyglądać świeżo zrobiona droga.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację