Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Ponad 9 milionów złotych na termomodernizację 6 budynków oświatowych

Powiat Policki pozyskał ponad 9 milionów złotych środków zewnętrznych na realizację termomodernizacji 6 budynków szkolnych, należących do Powiatu Polickiego.

– Główna część środków, które pozyskaliśmy, pochodzi z tzw. funduszu norweskiego, czyli mechanizmu, który przeznacza środki na energooszczędne działania – mówi Beata Chmielewska, członek zarządu Powiatu w Policach. – Część tych środków pozyskaliśmy również z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i wcześniej już na termomodernizację hali sportowej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego – dodaje.

Projekt obejmuje m.in. modernizację instalacji centralnego ogrzewania, docieplenie ścian zewnętrznych, docieplenie stropów, stropodachów i dachów, montaż wentylacji i odnawialnych źródeł energii, oraz wymianę stolarki okiennej, oraz drzwi. Na wszystkich budynkach zainstalowane zostaną również panele fotowoltaiczne.

Celem projektu jest zmniejszenie emisji szkodliwych produktów spalania paliwa poprzez znaczącą redukcję zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania budynków użyteczności publicznej. Termomodernizacja przyczyni się do realizacji polityki zrównoważonego rozwoju i pozwoli na przeciwdziałanie degradacji środowiska.

– Takie główne założenia to ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz zmniejszenie ponoszonych kosztów energii – zaznacza Beata Chmielewska.

W ramach projektu zrealizowana zostanie termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, dwóch budynków Szkoły Podstawowej, budynku Kompleksu Rehabilitacyjnego-Sportowego, budynku Szkoły Zawodowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 przy ul. Korczaka w Policach oraz budynku hali sportowej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.