reklama
nekrolog
reklama

Starosta policki chce kontynuować remonty dróg powiatowych w kolejnych latach

Starosta policki Andrzej Bednarek w programie „Flesz Powiatu Polickiego” podsumował dotychczasowe dokonania zarządu powiatu w zakresie remontów dróg powiatowych, a także przedstawił założenia dotyczące kolejnych inwestycji drogowych.

Jednym z priorytetów jest remont drogi powiatowej w Bezrzeczu. Podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Szczecina prezydent Piotr Krzystek zapowiedział remont fragmentu tej drogi należący do Szczecina.

– My w sposób komplementarny przygotowaliśmy również tę część projektu, która dotyczy powiatu polickiego. To około 900 metrów drogi, tak ażeby uniknąć sytuacji rozbiegnięcia się ścieżek rowerowych czy innych części infrastruktury drogowej – podkreślił Andrzej Bednarek, starosta policki.

Na zdjęciu: Droga powiatowa w Bezrzeczu (gmina Dobra)

Starostwo Powiatowe zakłada, że mając około roku do przystąpienia do tej inwestycji, zdoła pozyskać środki niezbędne do jej realizacji. Całkowity koszt remontu wspomnianego odcinka to około 9 milionów złotych. Deklarację dofinansowania tej inwestycji złożyła wójt gminy Dobra Teresa Dera.

– Sen z oczu spędza zarówno staroście, jak i nam, władzom gminy Dobra stan drogi w Bezrzeczu. Wiemy, że bez środków pomocowych nie jesteśmy w stanie zarówno gmina, jak i powiat tak ogromnych pieniędzy przy budowie tej drogi wyłożyć – podkreśliła Teresa Dera. – Wierzę, że uda nam się jeszcze w tym roku, w tym nowym rozdaniu pozyskać pieniądze. Gmina ze swojej strony jak najbardziej przewidzi środki, żeby tę ważną trasę komunikacyjną można byłoby w końcu wyremontować – dodała wójt Dera.

Kolejną ważną inwestycją drogą, którą będzie chciał zrealizować powiat policki, jest remont ulicy Nadbrzeżnej. Stanie się to jednak nie wcześniej niż przed ukończeniem remontu drogi Police – Szczecin. Co warte podkreślenia Starostwo Powiatowe w Policach dysponuje już projektem techniczno-inwestycyjnym.

Na zdjęciu: Ulica Nadbrzeżna w Policach

Mieszkańców Polic z kolei najbardziej interesuje remont ul. Piłsudskiego. Szczególnie newralgiczny jest odcinek drogi od wysokości Klubu Nauczyciela w kierunku ulicy Tanowskiej.

– Niewykluczone, że jak tylko znajdą się środki budżetowe, będziemy starali się powtórzyć technologicznie ten zabieg, który zrobiony został 6 lat temu i całkiem dobrze funkcjonował – powiedział starosta policki.

Kolejnym zadaniem będzie realizacja odcinka w kierunku ronda Pionierów. To stanie się jednak nie wcześniej niż ukończenie budowy przez gminę Police w ramach powstającej Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej ronda zlokalizowanego nieopodal wiaduktu kolejowego.

Na zdjęciu: Droga powiatowa Siadło Górne - Szczecin na odcinku od Ustowa do Kurowa (gmina Kołbaskowo)

W najbliższych tygodniach planowany jest remont drogi Siadło Górne – Szczecin, na realizację której powiat policki otrzyma blisko milion złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Realizowane będą trzy newralgiczne odcinki drogi: Ustowo – Kurów o długości około 1 300 metrów, Kurów – Siadło Dolne o długości około 600 metrów oraz Siadło Dolne – Siadło Górne o długości około 700 metrów.

– To bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich. Ja tylko dodam, że naprawa wiosenna tego odcinka szacunkowo kosztowała około 150 tysięcy złotych z 800 tysięcy, które mamy na cały rok na łatanie dziur – zaznaczył Andrzej Bednarek.

Gmina Kołbaskowo zdecydowała o wsparciu finansowym Powiatu Polickiego we wkład własny potrzebny do realizacji tej inwestycji.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację