reklama
reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 422 320 | Zgonów: 32 844 | Wyzdrowiało: 1 164 650


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 72 314 | Zgonów: 1 261

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 175 | Zgonów: 39

Data aktualizacji: 15 stycznia 2021 roku, godzina: 12.12 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


ogłoszenie społeczne:

Rok 2020 dobrym czasem inwestycji drogowych powiatu polickiego

Rok 2020 to dla Powiatu Polickiego bardzo dobry okres, w zakresie przeprowadzonych remontów kluczowych dróg powiatowych.

– Podsumowując rok 2020, to rzeczywiście dużo inwestycji drogowych. Gdyby zmierzyć tylko ich wartość i tym się kierować to jest to łącznie ponad 20 milionów złotych, a nawet ponad 25 milionów złotych – podkreślił Andrzej Bednarek, starosta policki.

Jedną z kluczowych inwestycji był remont drogi powiatowej zlokalizowanej na terenie gminy Kołbaskowo łączącej miejscowości Szczecin i Stobno.

– Chyba powiem i użyję tego wyrazu, proszę mnie źle nie odebrać, wstyd policki – mam na myśli Stobno – w końcu przestał istnieć. Te postulaty, te manifestacje ze strony mieszkańców. Dziś możemy powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że to zostało zupełnie zmienione – tłumaczy Bednarek.

Droga powiatowa Szczecin – Stobno kosztowała powiat policki około 14 milionów złotych, z czego połowę udało się pozyskać z Funduszu Dróg Lokalnych, kilka milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego i dwa miliony przekazane przez gminę Kołbaskowo.

Na zdjęciu: Droga powiatowa Szczecin - Stobno po remoncie

W sąsiedniej gminie Dobra udało się zrealizować przebudowę drogi powiatowej Dobra – Wołczkowo, polegającą na ułożeniu nowej nakładki bitumicznej na odcinku ponad 4 kilometrów. Warto podkreślić, że gmina Dobra dzięki pozyskaniu środków w kwocie ponad 10 milionów złotych wybudowała wzdłuż drogi powiatowej nowoczesną ścieżkę rowerową.

– Pani wójt Teresa Dera wraz z radnymi pozyskując środki, zrobiła ogromną inwestycję. Inwestycję, która należała do powiatu, bo ścieżka rowerowa przy drodze jest zadaniem powiatu – mówi starosta policki.

Gmina Dobra do wymiany nakładki bitumicznej na drodze Dobra – Wołczkowo, dołożyła powiatowi polickiemu środki w kwocie 1,1 miliona złotych.

Inwestycja w gminie Dobra jest modelowym przykładem dobrej współpracy na poziomie samorządów, dzięki której udaje się realizować duże inwestycje przy wzajemnym wsparciu finansowym i skutecznym pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

Dla mieszkańców gminy Police kluczową zaś inwestycją jest przebudowa drogi Police – Szczecin, której kolejny odcinek będzie realizowany w roku 2021.

– Już warto podkreślić, że ogłosiliśmy przetarg na chyba najtrudniejszy odcinek przebudowy na odcinku od znaku Przęsocin do granic Szczecina – podkreślił Andrzej Bednarek.

Realizacja tego odcinka ma potrwać do końca kwietnia 2022 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację