reklama
reklama

Umowy na dofinansowanie dróg gminnych i powiatowych podpisane

Umowy na dofinansowanie inwestycji na drogach gminnych i powiatowych podpisał dziś wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki z przedstawicielami samorządów.

Podpisanie umowy w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim

– Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to kompleksowy instrument wspierania samorządów w realizacji ich zadań własnych, związanych z dbaniem o drogi gminne i powiatowe – powiedział Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

Dwie firmy złożyły swoje oferty w przetargu na przebudowę drogi powiatowej Wołczkowo – Bezrzecze

Ponad 950 tysięcy tańszą ofertę przebudowy drogi powiatowej na odcinku Wołczkowo – Bezrzecze w ciągu ul. Górnej i Koralowej złożyła firma Eurovia.

Droga powiatowa Wołczkowo-Bezrzecze

Starostwo Powiatowe w Policach przetarg na remont drogi ogłosiły z początkiem lutego, a w kwietniu otworzono oferty. Drugą firmą, która złożyła ofertę była firma Strabag, który aktualnie remontuje część należącą do miasta Szczecin – ul. Modrą i Koralową.

Wybrano wykonawcę remontów cząstkowych dróg powiatowych

Starostwo Powiatowe w Policach wybrał wykonawcę remontu nawierzchni dróg powiatowych na terenie powiatu polickiego. Na ten cel zabezpieczono 1,1 miliona złotych.

droga powiatowa Bartoszewo - Sławoszewo

Naprawy cząstkowe powiatowych dróg o nawierzchni bitumicznej przeprowadzi firma Strabag, będący m.in. wykonawcą drogi Police – Szczecin.

Ponad 10 milionów na drogi w powiecie polickim z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych, które otrzymają dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na drogi w powiecie policki trafi ponad 10 milionów złotych.

Droga

Na dofinansowanie mogą liczyć trzy inwestycje drogowe – droga powiatowa Wołczkowo – Bezrzecze, budowa ul. Piaskowej wraz z infrastrukturą w Wołczkowie oraz budowa nowej drogi gminnej do terenów inwestycyjnych usługowo – produkcyjnych w gminie Kołbaskowo.

Powiat Policki ogłosił przetarg na rozbudowę drogi powiatowej Bezrzecze – Wołczkowo

Powiat Policki ogłosił przetarg dotyczący rozbudowy drogi powiatowej Bezrzecze – Wołczkowo w ciągu ul. Górnej i Koralowej.

Droga powiatowa Wołczkowo-Bezrzecze

W zakres inwestycji wchodzi m.in.: przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej, przebudowa istniejących skrzyżowań, budowa i przebudowa chodników, budowa pasów rowerowych, budowa przystanków autobusowych, budowa pętli autobusowej oraz budowa miejsc postojowych i jezdni manewrowych.

Realizowany jest ostatni etap wymiany nawierzchni na odcinku drogi Police – Szczecin

W ostatnich miesiącach realizowany jest ostatni etap wymiany nawierzchni na odcinku drogi Police – Szczecin. Kluczowym zadaniem w trakcie realizacji zadania była wymiana gruntów pod konstrukcją drogi.

Droga Police - Szczecin na odcinku przez miejscowość Przęsocin

– Prace związane z wymianą gruntu zostały już zakończone. Teraz wykonawca powinien przystąpić do budowy konstrukcji podbudowy i kładzenia samej nawierzchni, jednak te prace zostaną na jakiś okres wstrzymane do czasu ustabilizowania warunków atmosferycznych – mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach.

Ponad 9 milionów złotych na termomodernizację 6 budynków oświatowych

Powiat Policki pozyskał ponad 9 milionów złotych środków zewnętrznych na realizację termomodernizacji 6 budynków szkolnych, należących do Powiatu Polickiego.

– Główna część środków, które pozyskaliśmy, pochodzi z tzw. funduszu norweskiego, czyli mechanizmu, który przeznacza środki na energooszczędne działania – mówi Beata Chmielewska, członek zarządu Powiatu w Policach. – Część tych środków pozyskaliśmy również z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i wcześniej już na termomodernizację hali sportowej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego – dodaje.