reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Z ul. Roweckiego w Policach zniknie charakterystyczny rurociąg. Zastąpi go instalacja podziemna

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Policach realizuje trzeci etap inwestycji pn. „Zmniejszenie emisyjności oraz poprawa efektywności energetycznej sieci ciepłowniczej na terenie Polic”.

trwa układanie nowej instalacji ciepłowniczej

na zdjęciu: trwa układanie nowej instalacji ciepłowniczej

Pierwsze dwa etapy obejmowały wymianę rur ciepłowniczych na ulicach Bankowej oraz Piłsudskiego w Policach.

Aktualnie układana jest instalacja pod ziemią na ul. Rurowej w Policach. Po nowym roku Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej planuje przełączenie instalacji.

Instalacja naziemna, którą obecnie możemy obserwować, zostanie wycięta mniej więcej w okolicy lutego, ponieważ odtworzony będzie musiał być chodnik znajdujący się w obrębie istniejącego jeszcze rurociągu.

Całkowity koszt realizacji wszystkich trzech etapów inwestycji wynosi 12,9 miliona złotych, z czego dotacja Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to blisko 4,7 miliona złotych. Kolejne 5,7 miliona złotych Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej to pożyczka udzielona przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.