reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Firma Strabag „zaprojektuje i wybuduje” obwodnicę Polic! Umowa podpisana

W Urzędzie Miejskim w Policach doszło do podpisania umowy na realizację Obwodnicy Polic.

trwa modernizacja ulicy Robotniczej w Policach

na zdjęciu: (od lewej) przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski, burmistrz Polic Władysław Diakun, dyrektor techniczny oddziału firmy STrabag Marek Zaręba

– To największa umowa w historii gminy Police – podkreślił burmistrz Polic Władysław Diakun.

Podpisania umowa na zaprojektowanie oraz realizację „Budowy obwodnicy Polic stanowiącej dojazd do Węzła Police Zachodniego Obejścia Miasta Szczecina” opiewa na kwotę 116 492 685 złotych.

– Mamy wspólny cel i wspólnymi siłami go zrealizujemy – zapowiedział Piotr Fedczak, dyrektor finansowy firmy Strabag. – Chciałbym wystosować prośbę i apel o pomoc administracyjną w kontekście uzyskania decyzji środowiskowej – zaapelował do władz gminy Polic Marek Zaręba dyrektor techniczny firmy Strabag.

Na prośbę wykonawcy, natychmiast zareagował zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański, jednoznacznie deklarując pomoc w procesie administracyjnym.

– Deklarujemy pomoc, rozumiejąc przy tym swoją rolę – zaznaczył Pisański. – Mamy również nadzieję, że skala zadania daje świadomość, jak ważna jest to inwestycja również w rozmaitych Urzędach na poziomie administracyjnym – dodał zastępca burmistrza Polic.

Firma Strabag zgodnie z parafowaną umową ma teraz 20 miesięcy na uzyskanie decyzji środowiskowej. Kolejnym krokiem w realizacji zadania będzie uzyskanie w terminie nie dłuższym niż 10 miesięcy pozwolenia na budowę. Sama budowa obwodnicy Polic zajmie 30 miesięcy.

– Z naszej perspektywy samo budowanie jest najprostsze. Najtrudniejszą częścią całego przedsięwzięcia są postępowania administracyjne – podkreślił Zaręba.

Wykonawca na realizację całego przedsięwzięcia będzie miał 60 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy. To oznacza, że obwodnica Polic powinna być oddana do użytku nie później niż 16 listopada 2028 roku.

Przypomnijmy, że Gmina Police na realizację „Budowy obwodnicy Polic stanowiącej dojazd do Węzła Police Zachodniego Obejścia Miasta Szczecina” pozyskała 245 milionów dofinansowania przyznanego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.