reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Blisko 2 miliony złotych dofinansowania na kompleksową modernizację drogi gruntowej w Drogoradzu

Burmistrz Polic Władysław Diakun poinformował o pozyskaniu blisko dwóch milionów złotych na budowę dróg gruntowych na terenie gminy Police.

blisko 2 miliony złotych na modernizację drogi gruntowej w Drogoradzu

na zdjęciu: miejscowość Drogoradz

– 15 września otrzymaliśmy informację o dofinansowaniu kwotą 1 960 000 złotych na „Budowę dróg gruntowych na terenach wiejskich” na terenie gminy Police – przekazał burmistrz Polic.

Środki pochodzą z szóstej edycji naboru do Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

– Przedmiotem projektu jest remont drogi gruntowej w Drogoradzu – doprecyzował Władysław Diakun.

Radny Grzegorz Ufniarz dopytywał podczas obrad, czy kwota blisko 2 milionów złotych w całości przeznaczona zostanie na Drogoradz, czy być może również inne drogi gruntowane zostaną z tych środków zagospodarowane.

– To jest jeden projekt i on dotyczy drogi do miejscowości Drogoradz zaraz za przejazdem kolejowym w Niekłończycy. Mamy tam drogę prowadzącą do Drogoradzu i ta droga miałaby być kompleksowo modernizowana – odpowiedział radnemu Ufniarzowi zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański.

Informację dotyczącą planowanej modernizacji drogi gruntowej w Drogoradzu sprostował naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miejskiego w Policach Sebastian Staszkiewicz.

– Chciałbym sprostować informację, jeśli chodzi o Drogoradz. Jest to główna droga prowadząca przez wieś, a nie ta prowadząca od przejazdu kolejowego w kierunku wsi. Jest to droga od drogi powiatowej kończącej się tam asfaltem w kierunku wyjazdu z Drogoradzu przez wieś – doprecyzował Staszkiewicz.

Planowana do modernizacji droga gruntowana ma długość kilometra i dwustu osiemdziesięciu metrów. Urząd Miejski w Policach starając się o dofinansowanie do kwoty maksymalnej 2 milionów złotych, zmuszony był podzielić tę drogę.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.