reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Plac rekreacyjny przy ul. Roweckiego w Policach rośnie w oczach

Plac rekreacyjny, który powstaje przy ul. Roweckiego w Policach, nabiera wyraźnych kształtów. W ostatnim czasie zamontowano już kilka pierwszych urządzeń, wybudowana została już asfaltowa nawierzchnia pumptrucku oraz wielofunkcyjne boisko.

plac rekreacyjny przy ul. Roweckiego w Policach

na zdjęciu: plac rekreacyjny przy ul. Roweckiego w Policach

Rosną również mury budynku, który stanowić będzie zaplecze techniczne oraz scena.

Przypomnijmy, że w 2019 roku Gmina Police i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik” podjęły współpracę w celu rewitalizacji i rewaloryzacji przestrzeni osiedlowej przy ul. Roweckiego w Policach.

Gmina Police otrzymała na realizację tej inwestycji blisko 5 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 20% kosztów własnych pokrywa Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik”, która wcześniej przekazała również 80% terenu pod inwestycję.

– Inwestycja ma na celu stworzenie przyjaznej przestrzeni do spotkań, zabawy, wypoczynku i rekreacji dla lokalnej społeczności. Nowy teren rekreacyjny pozwoli również na organizację imprez integracyjnych, ulicznych pokazów oraz rozmaitych happeningów – poinformował w momencie rozpoczęcia inwestycji Urząd Miejski w Policach.

Teren rekreacyjny tworzyć będzie kilka stref aktywności.

Galeria Zdjęć:Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.