reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Od dziś kierowcy jeżdżą nowym odcinek drogi przy ul. Piłsudskiego w Policach

Kierowcy poruszający się ulicą Piłsudskiego muszą zwrócić szczególną uwagę na odcinek, na którym od kilkunastu tygodni obowiązuje ruch wahadłowy. Zaszło na nim bowiem do bardzo istotnej zmiany.

Od dziś kierowcy jeżdżą nowym odcinek drogi przy ul. Piłsudskiego w Policach

na zdjęciu: od dziś kierowcy jeżdżą nowym odcinek drogi przy ul. Piłsudskiego w Policach

Od dziś dotychczasowy odcinek został zamknięty, a kierowcy zostali skierowani na nowo wybudowany fragment drogi, będący częścią budowanego ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej w Policach.

Przypomnijmy, że Gmina Police rozbudowuje infrastrukturę drogową na terenie Polic na potrzeby budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z dwoma przystankami na terenie miasta.

W ramach rozbudowy infrastruktury drogowej w Policach na potrzeby budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej powstaje m.in. budowa węzła przesiadkowego w rejonie projektowanego przystanku Police Piłsudskiego. Przebudowywany jest również fragment ulicy Piłsudskiego.

Wykonywana jest nowa konstrukcja jezdni, budowana będzie ścieżka rowerowa oraz przebudowane zostaną istniejące ciągi piesze. Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej zaprojektowano rondo o dwóch pasach ruchu. Pod wiaduktem kolejowym umiejscowione zostaną przystanki komunikacji miejskiej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.