reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Budowana wzdłuż torów kolejowych droga nabiera kształtu

Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej Trans-Net buduje drogę zlokalizowaną za Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Komendą Powiatową Policji.

nowa droga wzdłuż torów nabiera kształtu

na zdjęciu: tereny rekreacyjne nad rzeką Łarpią oficjalnie otwarte

Inwestycja zakłada przebudowę układu drogowego na skrzyżowaniu ulicy Siedleckiej z projektowaną nową ulicą wzdłuż torów kolejowych.

Aktualnie na ul. Siedleckiej, nieopodal przejazdu kolejowego obowiązuje ruch wahadłowy.

W ramach prowadzonej inwestycji wykonana zostanie również nowa nawierzchnia jezdni na ulicy Szkolnej i ulicy Batorego. Przebudowane zostaną również ciągi piesze wzdłuż remontowanych ulic.

Zagospodarowany zostanie również skwer znajdujący się przed dawnym budynkiem dworca. Wykonany zostanie parking dla samochodów, a całość zagospodarowana zostanie uzupełniona zielenią oraz elementami małej architektury.

Przebudowany zostanie również fragment ulicy Siedleckiej. Na skrzyżowaniu z nową ulicą zaprojektowano rondo. Na każdym wylocie z ronda umiejscowione zostaną zatoki autobusowe. Nieopodal ronda wykonany zostanie parking Park&Ride.

Termin realizacji inwestycji określony został na 30 listopada 2023 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.