reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Tereny rekreacyjne nad Łarpią już gotowe! Gmina Police czeka na pozwolenie na użytkowanie

Dobiegły końca prace związane z rewitalizacją terenów rekreacyjnych nad rzeką Łarpią w Policach. Już niebawem mieszkańcy oraz turyści będą mogli korzystać z nowych bulwarów.

tereny rekreacyjne nad rzeką Łarpią

na zdjęciu: tereny rekreacyjne nad rzeką Łarpią

Jak poinformował burmistrz Polic podczas konferencji prasowej, gmina Police złożyła już stosowne dokumenty do Starostwa Powiatowego w Policach i obecnie oczekuje na pozwolenie na użytkowanie terenu.

Przypomnijmy, że gmina Police 26 października ubiegłego roku rozwiązała umowę z wykonawcą i powierzyła dokończenie realizacji inwestycji Przedsiębiorstwu Użyteczności Publicznej „Trans-Net”.

Umowa mogła być rozwiązana już na przełomie maja i czerwca 2022 roku, bowiem jak informował wówczas naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach Krzysztof Kuśnierz – tempo prac realizowanych przez wykonawcę było niezadowalające.

Inwestycja zgodnie z pierwotnymi założeniami miała być zakończona do końca października 2021 roku.

Wzdłuż nabrzeża prowadzącego do przystani żeglarskiej przy ul. Konopnickiej zainstalowano 4 pomosty dla wędkarzy. Wybudowano również pomosty spacerowe oraz taras widokowy. Powstały także strefy funkcjonalne dla różnych grup wiekowych. Swoje miejsce znajdą również sympatycy gry w warcaby oraz szachy, a także miłośnicy aktywności fizycznych na świeżym powietrzu.

Galeria Zdjęć:

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.