reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Przędsiębiorstwo Eenergetyki Cieplnej modernizuje sieć ciepłowniczą

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Policach prowadzi modernizację sieci ciepłowniczej w ramach przedsięwzięcia pn. „Zmniejszenie emisyjności oraz poprawa efektywności energetycznej sieci ciepłowniczych na terenie Polic”.

PEC realizuje modernizację sieci ciepłowniczej

na zdjęciu: trwa rozbiórka starych urządzeń na placu rekreacyjnym przy ul. Roweckiego w Policach

Inwestycja ta otrzymała dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie nieco ponad 10 milionów złotych. Całość inwestycji nie powinna przekroczyć niespełna 13 milionów złotych.

W ramach tej modernizacji Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zakończyło już budowę sieci ciepłowniczej osiedlowej z przyłączami cieplnymi z rur preizolowanych na odcinku od ul. Grzybowej, ul. Piaskowej do ul. Mieszka I w Policach.

Aktualnie prowadzone są prace budowlane sieci ciepłowniczej z przyłączami cieplnymi przy ul. Piłsudskiego na odcinku od Ronda Pionierów, ul. Przybora do komory przy ul. Piłsudskiego 26.

Trzecim etapem przedsięwzięcia będzie modernizacja sieci napowietrznej tzw. „Rurowa" na odcinku od ul. Roweckiego do ul. Tanowskiej w Policach, polegająca na budowie podziemnej sieci ciepłowniczej z rur preizolowanych. Jak informuje PEC – zastąpi ona ciepłociąg napowietrzny, który zostanie całkowicie usunięty. Zlikwidowana zostanie również estakada nad ulicą Tanowską.

Zakończenie całego projektu planowane jest na drugą połowę 2024 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.