reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Trwa rozbiórka starych urządzeń na terenie placu rekreacyjnego przy ul. Roweckiego w Policach

Od 20 lutego trwają prace rozbiórkowe starych urządzeń zainstalowanych na terenie placu rekreacyjnego przy ul. Roweckiego w Policach.

trwa przebudowa placu rekreacyjnego przy ul. Roweckiego

na zdjęciu: trwa rozbiórka starych urządzeń na placu rekreacyjnym przy ul. Roweckiego w Policach

W miniony piątek, 17 lutego Gmina Police przekazała plac budowy wykonawcy, który ma 9 miesięcy na realizację wartej blisko 7,4 miliona złotych inwestycji.

Przypomnijmy, że gmina Police otrzymała blisko 5 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 20% kosztów własnych pokryje Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik”, która wcześniej przekazała również 80% terenu pod inwestycję.

W 2019 roku Gmina Police i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik” podjęły współpracę w celu rewitalizacji i rewaloryzacji przestrzeni osiedlowej przy ul. Roweckiego w Policach.

Jak poinformował Urząd Miejski w Policach – inwestycja ma na celu stworzenie przyjaznej przestrzeni do spotkań, zabawy, wypoczynku i rekreacji dla lokalnej społeczności. Nowy teren rekreacyjny pozwoli również na organizację imprez integracyjnych, ulicznych pokazów oraz rozmaitych happeningów.

Teren podzielony zostanie na kilka stref aktywności, w tym m.in. powstanie boisko wielofunkcyjne wraz z siłownią plenerową, strefa street workoutu, pumptrack, plac zabaw, oraz scena z zapleczem technicznym. Zainstalowane zostaną również stoliki do gry w szachy i warcaby.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.