reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Plac rekreacyjny przy ul. Roweckiego idzie do przebudowy

Dziś nastąpiło przekazanie terenu wykonawcy, który wybuduje infrastrukturę sportową przy ul. Roweckiego w Policach. Koszt inwestycji to blisko 7,4 miliona złotych. Gmina Police otrzymała na ten cel blisko 5 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 20% kosztów własnych pokryje Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik”, która wcześniej przekazała również 80% terenu pod inwestycję.

plac rekreacyjny przy ul. Roweckiego idzie do przebudowy

na zdjęciu: plac rekreacyjny przy ul. Roweckiego doczeka się zasłużonego remontu

Już w 2019 roku Gmina Police i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik” podjęły współpracę w celu rewitalizacji i rewaloryzacji przestrzeni osiedlowej przy ul. Roweckiego w Policach.

– Inwestycja ma na celu stworzenie przyjaznej przestrzeni do spotkań, zabawy, wypoczynku i rekreacji dla lokalnej społeczności. – informuje Urząd Miejski w Policach.

Nowy teren rekreacyjny pozwoli również na organizację imprez integracyjnych, ulicznych pokazów oraz rozmaitych happeningów.

Teren podzielony zostanie na kilka stref aktywności, w tym m.in. powstanie boisko wielofunkcyjne wraz z siłownią plenerową, strefa street workoutu, punptrack, plac zabaw, oraz scena z zapleczem technicznym. Zainstalowane zostaną również stoliki do gry w szachy i warcaby.

Urządzenia, które obecnie zainstalowane są na placu przy ul. Roweckiego w Policach, zostaną zdemontowane.

Wykonawca – firma LIK-BUD Kazimierz Palacz Spółka Jawna – na realizację zadania ma 9 miesięcy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.