reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Gmina Police ogłasza konsultacje społeczne w sprawie przebiegu dróg dojazdowych do Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina

Gmina Police pozyskała 245 milionów złotych ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych na budowę Obwodnicy Polic.

Gmina Police ogłasza konsultacje społeczne

na zdjęciu: Gmina Police otrzymała na ten cel 245 milionów złotych dofinansowania

– Do 28 lutego 2023 potrwają konsultacje społeczne w sprawie wyboru preferowanego korytarza drogi na terenie Gminy Police, który będzie realizowany jako pierwszy, w ramach budowy dróg poprawiających dostęp do projektowanego „Węzła Police” w ciągu drogi krajowej S6 Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina – czytamy w Biuletynie Informacji Publicznych Urzędu Miejskiego w Policach.

Na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi, komentarze, pomysły i propozycje rozwiązań komunikacyjnych na terenie Gminy Police w zakresie realizacji dróg dojazdowych do Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina.

Zachodnie Drogowe Obejście Miasta Szczecina w swoim założeniu stanowi przedłużenie drogi ekspresowej S6 od węzła Goleniów w kierunku zachodnim do węzła Kołbaskowa przy autostradzie A6. Droga zaprojektowana zostanie jako połączenie o statusie S (drogi szybkiego ruchu), o dwóch jezdniach i bezkolizyjnych połączeniach z przecinanymi drogami w węzłach na terenie gmin: Police, Kołbaskowo, Dobra i Szczecin. W ciągu planowanej na około 49,5 kilometra drogi założono zbudowanie 10 węzłów drogowych.

na zdjęciu: Prezentowana mapa obrazująca wielowariantową koncepcję dróg dojazdowych do ZOS ma charakter poglądowy

– Jednym z ważniejszych węzłów na trasie Zachodniego drogowego obejścia Szczecina jest węzeł Police. Jest on planowany w bezpośrednim otoczeniu Portu Police oraz Grupy Azoty – informuje Urząd Miejski w Policach.

Powstanie węzła ma znacząco ułatwić komunikację przedsiębiorstw zlokalizowanych na terenie gminy. Przypomnijmy, że obecnie ruch tranzytowy do i z Polic skupia się w śródmieściu Miasta Szczecina i biegnie przez centrum Starego Miasta do terenów przemysłowych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.