reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Trans-Net zrealizuje kolejny etap prac przy budowie infrastruktury drogowej w Policach

24 października Gmina Police podpisała umowę z Przedsiębiorstwem Użyteczności Publicznej Trans-Net na realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego związanego z budową infrastruktury drogowej na potrzeby Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej – Przystanek Stacja Police.

ulica Piłsudskiego w Policach

na zdjęciu: ulica Piłsudskiego w Policach

Jak poinformował burmistrz Polic Władysław Diakun, wykonawca wyłoniony został w wyniku postępowania o zamówienie publiczne w trybie z wolnej ręki.

Zgodnie z podpisaną umową Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej Trans-Net za wykonanie robót budowlanych otrzyma 21,9 miliona złotych.

Inwestycja zakłada przebudowę układu drogowego na skrzyżowaniu ulicy Siedleckiej z projektowaną nową ulicą wzdłuż torów kolejowych. Wykonana zostanie również nowa nawierzchnia jezdni na ulicy Szkolnej i ulicy Batorego. Przebudowane zostaną również ciągi piesze wzdłuż remontowanych ulic.

Zagospodarowany zostanie również skwer znajdujący się przed dawnym budynkiem dworca. Wykonany zostanie parking dla samochodów, a całość zagospodarowana zostanie uzupełniona zielenią oraz elementami małej architektury.

Przebudowany zostanie również fragment ulicy Siedleckiej. Na skrzyżowaniu z nową ulicą zaprojektowano rondo. Na każdym wylocie z ronda umiejscowione zostaną zatoki autobusowe. Nieopodal ronda wykonany zostanie parking Park&Ride.

Termin realizacji inwestycji określony został na 30 listopada 2023 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.