reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Budowę bulwarów nad rzeką Łarpią dokończy spółka Trans-Net

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach poinformowano, że Gmina Police rozwiązała 26 października umowę z wykonawcą inwestycji rozbudowy terenów rekreacyjnych nad rzeką Łarpią.

Teren rekreacyjny nad rzeką Łarpią

na zdjęciu: Teren rekreacyjny nad rzeką Łarpią

Realizację inwestycji ma dokończyć Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej Trans-Net.

Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Policach naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach Krzysztof Kuśnierz informował o niezadowalającym tempie postępu prac.

– Prace nad rzeką Łarpią posuwają się do przodu, ale ich tempo nie jest zadowalające – mówił we wrześniu Krzysztof Kuśnierz.

Dziś już wiadomo, że borykająca się z bardzo poważnymi problemami finansowymi firma APIS Polska, inwestycji nie dokończy.

– Mieliśmy perspektywę na przełomie maja i czerwca odstąpić od umowy, organizować nowe przetargi, nowe dostawy, wiemy, że z tym są duże trudności z uwagi na panującą pandemię i oczywiście sytuację wojenną. Wykonawca jednak podjął się zadania, mimo że miał trudności finansowe. Mieliśmy nadzieję, że w wolnym tempie dokończy inwestycję w terminie do końca listopada lub grudnia – tłumaczył dziś naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach.

W połowie października do Urzędu Miejskiego w Policach wpłynęło pismo z Urzędu Skarbowego o zajęciu wierzytelności wykonawcy w kwocie 3 milionów złotych.

Jak podkreślił Krzysztof Kuśnierz, obecnie zaawansowanie prac związanych z inwestycją jest na poziomie 85%.

Naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach Krzysztof Kuśnierz ma nadzieję, że uda się dokończyć inwestycję za nieco ponad milion złotych, czyli kwotę, jaka została zdjęta z umowy z dotychczasowym generalnym wykonawcą.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.