reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Gmina Police rozbudowuje infrastrukturę drogową w Policach

Gmina Police rozbudowuje infrastrukturę drogową na terenie Polic na potrzeby budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z dwoma przystankami na terenie miasta.

Budowa ronda przy ul. Piłsudskiego w Policach

na zdjęciu: Budowa ronda przy ul. Piłsudskiego w Policach

W ramach rozbudowy infrastruktury drogowej w Policach na potrzeby budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej planowana jest m.in. budowa węzła przesiadkowego w rejonie projektowanego przystanku Police Piłsudskiego. Przebudowany zostanie również fragment ulicy Piłsudskiego.

Wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni, ścieżka rowerowa oraz przebudowane zostaną istniejące ciągi piesze. Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej zaprojektowano rondo o dwóch pasach ruchu. Pod wiaduktem kolejowym umiejscowione zostaną przystanki komunikacji miejskiej.

Przy węźle przesiadkowym wybudowane zostaną dwa parkingi typu Park&Ride. Inwestycja zakłada również przebudowę układu drogowego na skrzyżowaniu ulicy Siedleckiej z projektowaną nową ulicą wzdłuż torów kolejowych.

Wykonana zostanie również nowa nawierzchnia jezdni na ulicy Szkolnej i ulicy Batorego. Przebudowane zostaną również ciągi piesze wzdłuż remontowanych ulic.

Zagospodarowany zostanie również skwer znajdujący się przed dawnym budynkiem dworca. Wykonany zostanie parking dla samochodów, a całość zagospodarowana zostanie uzupełniona zielenią oraz elementami małej architektury.

Przebudowany zostanie również fragment ulicy Siedleckiej. Na skrzyżowaniu z nową ulicą zaprojektowano rondo. Na każdym wylocie z ronda umiejscowione zostaną zatoki autobusowe. Nieopodal ronda wykonany zostanie parking Park&Ride.

Całkowity koszt realizacji zadania to 41 milionów złotych. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.