reklama

reklama
reklama
reklama

Oferta na budowę ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej wyższa niż planowano

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach Krzysztof Kuśnierz poinformował, że w lipcu wszczęte zostały postępowania przetargowe dotyczące kluczowych inwestycji na terenie gminy Police.

Ulica Piłsudskiego w Policach

na zdjęciu: U zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej powstanie nowe rondo

Wśród nich znalazła się m.in. ta związana z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli budowa nowego ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej.

Radny Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz zapytał, ile środków zaplanowano na jego budowę oraz ile ta inwestycja będzie kosztowała.

– Na budowę ronda zaplanowaliśmy około 13,5 miliona złotych, natomiast oferta opiewa na kwotę 17,5 miliona złotych – odpowiedział radnemu Krzysztof Kuśnierz.

Gmina Police na realizację całego projektu Budowy Infrastruktury Drogowej na potrzeby budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej zaplanowała łącznie ponad 41 milionów złotych, z czego 33 miliony będą wydatkowane w roku 2023.

To kolejna po przebudowie Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach inwestycja, która będzie kosztowała kilka milionów więcej niż, to pierwotnie zakładano.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Moim zdaniem należałoby odwołać te wszystkie inwestycje łącznie z tą,Tak samo jak przy przebudowie moku za horrendalne pieniądze ?. To nie są najważniejsze priorytety, drogi w mieście dziurawe, na przykład droga z trzebieży do warpna piękna ...lustro.. A u nas dziura na dziurze łata łatą pogania.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.