Około 50 inwestycji zrealizowała gmina Police w roku 2018

Rok 2018 był rokiem trudnym na prowadzenia inwestycji – powiedział Jakub Pisański, zastępca burmistrza Polic.

Problemem jest nie tylko z pozyskiwaniem środków na realizację inwestycji, ale również z pozyskaniem wykonawcy tych inwestycji.

– Przykładem jest inwestycja dotycząca budowy węzła przesiadkowego, do której musimy dołożyć pół miliona złotych, a oferent jest tylko jeden – wyjaśniał Pisański.

W 2018 roku gmina Police zrealizowała kilka inwestycji, takich jak przebudowa i rozbudowa dwóch przedszkoli publicznych na terenie Polic, przebudowa ulicy Zamenhofa, a także realizacja fragmentów ścieżki rowerowej w kierunku Trzebieży.

– Mieliśmy nadzieję, że w roku 2018 uda się zakończyć przebudowę wiaduktu przy ul. Kuźnickiej w Policach. Niestety pojawiły się znaczące problemy natury technicznej i inwestycja w dalszym ciągu jest realizowana – tłumaczył zastępca burmistrza Polic.

W roku 2018 udało się także zrealizować budowę węzła przesiadkowego przy ul. Wyszyńskiego w Policach, a także termomodernizację budynków mieszkalnych przy ul. Bankowej.

Z udziałem funduszy pomocowych rozpoczęta została przebudowa remizy strażackiej w Tanowie.

– W ubiegłym roku udało nam się wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Policach doświetlić przejścia dla pieszych. W sumie udało nam się zrealizować inwestycje na siedmiu takich przejściach – podkreślił Jakub Pisański.

Burmistrz Jakub Pisański podkreślił również istotę Polickiego Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego powstało m.in. grillowisko na polanie za Szkołą Podstawową nr 8, a także budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Siedleckiej.

– W ubiegłym roku zrealizowaliśmy w sumie około 50 inwestycji – podsumował Pisański.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda