reklama
reklama

Ministerstwo infrastruktury potwierdza: są duże opóźnienia w budowie SKM do Polic

Najprawdopodobniej dopiero w 2023 r. pojadą do Polic pociągi w ramach powstającej Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej. Ministerstwo infrastruktury przyznaje, że inwestycja ma duże opóźnienia - pierwotnie nowe połączenia miały zostać uruchomione na przełomie 2021 i 2022 r.

Interpelację w tej sprawie złożył poseł Koalicji Obywatelskiej Arkadiusz Marchewka. W cytowanej przez portal Rynek Kolejowy odpowiedzi ministerstwo infrastruktury poinformowało, że kilkukrotnie wzywało wykonawcę do wykonywania ustalonych zadań oraz informowało o ewentualnych konsekwencjach niewywiązywania się z umowy. Firma Trakcja wykonała jedynie część ze wskazanych poleceń, i to przy przekroczeniu ustalonych przez zleceniodawcę terminów. Na ten moment na trasie kolejowej łączącej Szczecin i Police od kilku miesięcy widoczny jest zastój w pracach. Ponadto poinformowano, że PKP PLK już od jakiegoś czasu przekazuje płatności bezpośrednio do podwykonawców.

Aktualnie PKP PLK rozważa wszelkie sposoby na dokończenie inwestycji. Zaznacza jednak, że rozwiązanie umowy ze spółką Trakcja jest ostatecznością. Budowa SKM musi zakończyć się do końca 2023 r., kiedy upływa okres obowiązywania perspektywy finansowej Unii Europejskiej. W przeciwnym wypadku unijne pieniądze przepadną.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Jak to jest ,że zawsze są opóźnienia wszędzie...jak jest zlecona praca drugiemu człowiekowi..maszyny się nie spóźniają..(z przymrużeniem oka) ,powodzenia oby inwestycja przyspieszyła.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację