reklama

Kończy się budowa ścieżki rowerowej do Trzebieży

Jeszcze w maju ma zostać zakończona budowa ścieżki rowerowej od przejazdu kolejowego w Niekłończycy do ulicy Brzozowej w Trzebieży. To nie koniec dobrych informacji dla rowerzystów - kolejny, ostatni już odcinek ma zostać oddany w czerwcu.

W maju ma zostać ukończony blisko 4-kilometrowy odcinek drogi dla rowerów, który ma połączyć Niekłończycę z Trzebieżą. Jego koszt wyniesie 2,65 mlliona złotych. Z kolei etap, który ma zostać zakończony w czerwcu, obejmuje 2-kilometrowy odcinek sięgający do szkoły w Niekłończycy. Koszt tej części inwestycji wyniesie 1,4 miliona złotych.

Wcześniej w ramach inwestycji została wybudowana droga dla rowerów łącząca ul. Kuźnicką w Policach z ul. Dworcową w polickiej Jasienicy. Ten odcinek został zakończony jeszcze w 2018 r. i kosztował 1,4 miliona złotych. Gotowa jest już również ścieżka rowerowa pomiędzy ul. Brzozową i Spacerową w Trzebieży, której budowa pochłonęła 1,6 miliona złotych.

Nawierzchnia ścieżki ma być w większości asfaltowa, na niektórych odcinkach wykonana zostanie z betonowej kostki niefazowanej. Inwestycja obejmuje również sześć miejsc obsługi rowerzystów w postaci wiat, stojaków na rowery, stolików z ławkami oraz stacjonarnych urządzeń do naprawy rowerów.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację