reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 35 405 | Zgonów: 1 507 | Wyzdrowiało: 22 651


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 613 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 3 lipca 2020 roku, godzina: 10.36 | Kliknij i przeczytaj raport


Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej w Tanowie

Trwa przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 115 w Tanowie. Aktualnie prowadzone są prace na ul. Szczecińskiej. Cały odcinek remontowanej drogi wynosi około 2,4 kilometra długości.

– Przebudowa drogi była konieczna z uwagi na rosnący ruch i występującą tu kolizję ruchu miejscowego i tranzytowego o charakterze międzynarodowym – informuje Anna Radziwonowicz z Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Przed skrzyżowaniem dróg wojewódzkich nr 114 i 115 budowane jest rondo. Obecnie na rondzie wykonywane są nasypy, które mają za zadanie poprawę profilu ronda.

Wzdłuż ulicy Szczecińskiej powstaną chodniki.

– Nowy projekt zakłada jednostronny ciąg pieszo-rowerowy, którego konstrukcja właśnie powstaje. Po drugiej stronie ulicy zaprojektowano chodnik częściowo oddzielony od jezdni pasem zieleni. W dużej części jest już gotowy – tłumaczy Anna Radziwonowicz.

W trakcie przebudowy na całym odcinku wykonana została nowa kanalizacja deszczowa.

Wartość robót budowlanych to ponad 14,5 mln zł. Dofinansowanie w wysokości 1.91 mln euro pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Prace powinny zakończyć się najpóźniej do połowy października 2020 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda