reklama
reklama

Gmina Police chce wybudować wielorodzinny budynek mieszkalny przy ul. Niedziałkowskiego w Policach

Podczas Sesji Rady Miejskiej w Policach, która odbyła się 26 kwietnia, burmistrz Polic Władysław Diakun poinformował, że Bank Gospodarstwa Krajowego zakwalifikował wniosek Gminy Police o udzielenie wsparcia finansowego na budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ulicy Niedziałkowskiego w Policach.

Budynek mieszkalny przy ul. Niedziałkowskiego w Policach

– Na podstawie wniosku przygotowanego przez Wydział Rozwoju i Funduszy Pomocowych otrzymamy 8 098 400,00 złotych z Funduszu Dopłat w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego – powiedział burmistrz Diakun.

Do połowy kwietnia gmina Police ogłosi przetarg na przebudowę Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach

Do 15 kwietnia Gmina Police ogłosi przetarg na przebudowę Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. Przypomnijmy, że inwestycja ta zostanie dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 15,3 miliona złotych.

Miejski Ośrodek Kultury w Policach

– Spodziewamy się rozstrzygnięcia przetargu w maju. Natomiast sama realizacja inwestycji powinna potrwać około 15 miesięcy – podkreślił zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański.

Gmina Police stara się o pieniądze na budowę stadionu oraz placu przy ul. Roweckiego

Gmina Police przygotowała kolejne wnioski do Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Informacje na ten temat przekazał podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Polic Władysław Diakun.

stadion miejski w Policach

Gmina Police chce, aby z pieniędzy rządowych dofinansowana została budowa placu rekreacyjnego przy ul. Roweckiego oraz budowę nowego stadionu miejskiego. Wartość tej drugiej inwestycji szacowana jest na 30 milionów złotych. Plac przy ul. Roweckiego miałby natomiast powstać we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Chemik".

Na dniach ruszy przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Wkrzańskiej

Na dniach ma zostać ogłoszony przetarg na budowę ronda, które zastąpi obecne skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej w Policach. Inwestycja ta zostanie przeprowadzona w ramach przygotowania infrastruktury wokół planowanego przystanku Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej Police-Dąbrówka.

skrzyżowanie ul. Piłsudskiego i Wkrzańskiej

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, pierwsze prace w tym miejscu mają ruszyć w połowie roku. Podczas budowy ronda Urząd Miejski w Policach nie planuje zamykania ruchu pod wiaduktem kolejowym nad ul. Piłsudskiego.

Zobacz jakie inwestycje znalazły się w przyjętym przez radnych budżecie gminy Police

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański zaprezentował plany inwestycyjne na rok 2022.

Miasto Police z drona

Gmina Police zaplanowała wydatki inwestycyjne na poziomie nieco ponad 45 milionów złotych, z czego blisko 24 miliony złotych pochodzić będą ze środków budżetowych, ponad 13 milionów złotych z dotacji oraz ponad 6 milionów złotych ze środków pomocowych.

Diakun: samorządy aglomeracji szczecińskiej nie ufają rządowi ws. obwodnicy Szczecina

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach burmistrz Polic odniósł się do kierowanych przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości zarzutów braku aktywności ws. przygotowywania infrastruktury towarzyszącej planowanej budowie Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach

Władysław Diakun w odczytanym przez siebie oświadczeniu przybliżył historię koncepcji budowy zachodniej obwodnicy Szczecina, która rozpoczęła się w 2007 roku od podpisania porozumienia między województwem zachodniopomorskim, gminą Police, powiatem polickim, gminą Goleniów oraz gminą Miasto Szczecin ws. realizacji w 2008 roku studium wykonalności Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina. Zwrócił uwagę na to, że do tej pory temat wracał w czasie kampanii wyborczej, założenia były wielokrotnie zmieniane, a terminy niedotrzymywane.

Dziś ponownie zamkną ul. Jasienicką. Trwa budowa estakady

Trwa budowa konstrukcji stalowej estakady, która przetnie ul. Jasienicką w Policach w rejonie między skrzyżowaniem z ul. Kuźnicką oraz zjazdu do oczyszczalni ścieków Grupy Azoty Police. W związku z tym przez kilka godzin w nocy z 8 na 9 grudnia ten odcinek drogi wojewódzkiej nr 114 będzie wyłączony z użytkowania.

Budowa Polimerów Police

Droga pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Kuźnicką a zjazdem do oczyszczalni ścieków będzie zamknięta od godz. 23:05 w środę do godz. 4:00 w czwartek. Objazd nieprzejezdnego odcinka drogi wytyczono przez ul. Kuźnicką oraz ul. Piotra i Pawła.

Jakie inwestycje zaplanowano w przyszłorocznym budżecie gminy Police? Sprawdziliśmy

W planach budżetowych gminy Police na przyszły rok znalazły się środki na budowę infrastruktury drogowej na terenie Polic na potrzeby Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, a także budowę Przystanku Police Piłsudskiego. Na obie inwestycje zabezpieczono fundusze w kwocie ponad 8 milionów złotych.

Miasto Police z lotu ptaka

Środki mają być przeznaczone na rozpoczęcie robót budowlanych związanych z budową infrastruktury drogowej na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej oraz ulicy Siedleckiej w Policach.