Pętla autobusowa na placu Chrobrego w Policach ukończona

We wtorek, 12 listopada przywrócony dla ruchu autobusów zostanie przystanek „Police Rynek” na pętli przesiadkowej przy placu Chrobrego w Policach.

Na przystanek powrócą linie autobusowe: 101, 102, 103, 106, 109, 110, 111, Linia Samorządowa oraz linie nocne.

Energopol nie dokończy remontu wiaduktu przy ul. Kuźnickiej

Gmina Police odstąpiła od umowy z firmą Energopol Szczecin SA na rozbudowę wiaduktu przy ul. Kuźnickiej w Policach. Wypowiedzenie zostało złożone 21 października.

– Sytuacja firmy nie daje bliższych perspektyw zakończenia przez wykonawcę tego problemu – mówił podczas XIII sesji Rady Miejskiej burmistrz Polic Władysław Diakun.

Prace na remontowanym odcinku drogi w kierunku Przęsocina wstrzymane!

W ostatnich dniach do naszej redakcji napływają zapytania związane z przestojem prac remontowych na drodze prowadzącej z Polic w kierunku Przęsocina.

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej w Policach obecny w trakcie obrad starosta policki Andrzej Bednarek poinformował, że prace zostały chwilowo wstrzymane z uwagi na prowadzone prace geologiczne, mające ustalić, czy zastosowana w projekcie przebudowy drogi grubość warstwy podbudowy pod drogę jest wystarczająca.

Gmina Police dołoży do remontu drogi powiatowej w Bartoszewie

Radni Rady Miejskiej w Policach jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem pomocy finansowej powiatowi polickiemu w kwocie 200 tysięcy złotych z przeznaczeniem na remont drogi powiatowej Dobra – Bartoszewo, na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 115 do miejscowości Sławoszewo.

– Wykonane prace pozwoliłyby na przygotowanie odcinka drogi do poruszania się nią komunikacji miejskiej w kierunku zbudowanej pętli autobusowej w Bartoszewie – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Od poniedziałku poważne utrudnienia w Tanowie

W najbliższy poniedziałek (19 sierpnia) zamknięta dla ruchu zostanie ul. Szczecińska w Tanowie na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką 114 do skrzyżowania z ul. Policką.

Zamknięcie drogi jest związane z trwającą jej przebudową. Decyzją o wyłączeniu z ruchu podanego wyżej odcinka podjęto z uwagi na kolizję powstającej właśnie kanalizacji deszczowej z istniejącym gazociągiem.

Pętla autobusowa w Bartoszewie już gotowa

Warta 250 tysięcy złotych pętla autobusowa w Bartoszewie jest już praktycznie gotowa. W ramach inwestycji powstał peron autobusowy wraz z nową wiatą przystankową oraz niewielki parking.

Za realizację inwestycji odpowiedzialny była spółka gminna Trans-Net. Nawierzchnia nowej pętli została wykonana z kostki betonowej – całość była już pod koniec lipca testowana przez Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Trwa przebudowa pętli autobusowej na pl. Chrobrego w Policach

Trwa przebudowa pętli autobusowej na Placu Chrobrego w Policach. Aktualnie zerwana została nawierzchnia drogi od ul. Kościuszki w kierunku peronów autobusowych.

Przebudowa węzła przesiadkowego przy Placu Chrobrego obejmie wymianę nawierzchni i budowę peronów, utworzenie miejsc parkingowych oraz stanowisk dla rowerów. Powstaną nowe wiaty autobusowe, chodniki, oświetlenie i kanalizacja. Wygospodarowana zostanie również przestrzeń typu "park & ride" i "bike&ride".

Sygnalizacja świetlna i ruch wahadłowy na remontowanym odcinku drogi Police – Przęsocin

Trwa przebudowa odcinka leśnego drogi Police – Przęsocin. Mieszkańcy jadący w kierunku Szczecina muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizację świetlną.

Starostwo Powiatowe w Policach apeluje do kierowców, aby wybierali dojazd do Polic przez Głębokie lub ulicą Nadbrzeżną w Policach.