reklama

reklama
reklama

Rusza budowa ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej w Policach

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Policach przekłada instalacje podziemne w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego oraz Wkrzańskiej, pod rozpoczynającą się inwestycję budowy ronda.

Skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej w Policach

na zdjęciu: Skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej w Policach

Budowa ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej jest związana z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Oferta na budowę ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej wyższa niż planowano

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Policach naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach Krzysztof Kuśnierz poinformował, że w lipcu wszczęte zostały postępowania przetargowe dotyczące kluczowych inwestycji na terenie gminy Police.

Ulica Piłsudskiego w Policach

na zdjęciu: U zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej powstanie nowe rondo

Wśród nich znalazła się m.in. ta związana z budową Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, czyli budowa nowego ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej.

Przebudowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach będzie kosztowała więcej

Radni Rady Miejskiej w Policach podjęli uchwałę dotyczącą zmian budżetowych, wśród których znalazło się m.in. zwiększenie środków na przebudowę Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach o kwotę 5,2 miliona złotych. Całkowity koszt przebudowy sięgnie blisko 22 milionów złotych.

Miejski Ośrodek Kultury w Policach

na zdjęciu: Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Przypomnijmy, że inwestycja otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład w kwocie 15,3 miliona złotych. Brakujące środki pochodzić będą z budżetu Gminy Police.

Niedługo budowa nowej sieci kanalizacyjnej w ciągu ulicy Tanowskiej w Policach

Blisko 1,7 miliona złotych będzie kosztować budowa nowej sieci kanalizacyjnej w ciągu ulicy Tanowskiej w Policach. Całość zostanie sfinansowane w ramach pożyczki udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Podpisanie umowy między WFOŚiGW a polickim Zakładem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o

na zdjęciu: Podpisanie umowy między WFOŚiGW a polickim Zakładem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o

We wtorek podpisana została w tej sprawie umowa pomiędzy WFOŚiGW a polickim Zakładem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Swoje podpisy złożyli pod porozumieniem prezes WFOŚiGW w Szczecinie Marek Subocz i Rafał Zieliński, prezes polickiego ZWiK-u.

Bulwary nad Łarpią dokończy dotychczasowy wykonawca. Gmina Police chciała zerwać z nim umowę

Podczas majowej sesji Rady Miejskiej w Policach naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach Krzysztof Kuśnierz zapowiadał, że z dniem 1 czerwca umowa z wykonawcą inwestycji budowy bulwarów wzdłuż rzeki Łarpi zostanie rozwiązania.

Budowa terenu rekreacyjnego nad rzeką Łarpia

Podczas dzisiejszych obrad burmistrz Polic Władysław Diakun poinformował, że w związku z poprawą finansową wykonawcy inwestycji oraz trudną sytuacją na rynku budowlanym, Gmina Police nie odstąpiła od umowy.

Przetargi na przebudowę polickiego MOKu i budowę infrastruktury drogowej nierozstrzygnięte

Podczas sesji Rady Miejskiej w Policach burmistrz Polic Władysław Diakun poinformował, że nie udało się rozstrzygnąć dwóch ogłoszonych przetargów dotyczących przebudowy Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach oraz budowę infrastruktury drogowej na potrzeby Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej przy ul. Piłsudskiego w Policach.

Miejski Ośrodek Kultury w Policach

– Postępowania oczywiście zostaną ponownie ogłoszone. Już wczoraj ogłosiliśmy kolejny przetarg na budowę infrastruktury drogowej na potrzeby Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej – powiedział Krzysztof Kuśnierz, naczelnik Wydziału Techniczno – Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach.

Gmina Police ogłosiła przetarg na budowę infrastruktury drogowej na potrzeby SKM

Urząd Miejski w Policach ogłosił przetarg na wykonanie infrastruktury drogowej na potrzeby Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej przy ul. Piłsudskiego w Policach.

Przetarg na wykoannie infrastruktury drogowej wokół SKM

Zakres prac obejmuje budowę węzła przesiadkowego w rejonie projektowanego przystanku Police Piłsudskiego, przebudowę fragmentu ulicy Piłsudskiego – budowa ronda, budowę ścieżki rowerowej, przebudowę ciągów pieszych, a także przebudowę infrastruktury technicznej.