Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Tereny rekreacyjne nad Łarpią już gotowe! Gmina Police czeka na pozwolenie na użytkowanie

Dobiegły końca prace związane z rewitalizacją terenów rekreacyjnych nad rzeką Łarpią w Policach. Już niebawem mieszkańcy oraz turyści będą mogli korzystać z nowych bulwarów.

tereny rekreacyjne nad rzeką Łarpią

na zdjęciu: tereny rekreacyjne nad rzeką Łarpią

Jak poinformował burmistrz Polic podczas konferencji prasowej, gmina Police złożyła już stosowne dokumenty do Starostwa Powiatowego w Policach i obecnie oczekuje na pozwolenie na użytkowanie terenu.

Rosną mury budynku komunalnego przy ul. Niedziałkowskiego w Policach

Przy ul. Niedziałkowskiego w Policach powstaje realizowany przez Gminę Police wielorodzinny budynek komunalny, w którym znajdzie się 35 mieszkań dedykowanych najemcom, w tym 4 mieszkania przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, zlokalizowane na parterze.

trwa budowa budynku komunalnego przy ul. Niedziałkowskiego

na zdjęciu: inwestycja rośnie w oczach

Ponad 8 milionów złotych Gmina Police otrzymała ze wsparcia Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Przędsiębiorstwo Eenergetyki Cieplnej modernizuje sieć ciepłowniczą

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Policach prowadzi modernizację sieci ciepłowniczej w ramach przedsięwzięcia pn. „Zmniejszenie emisyjności oraz poprawa efektywności energetycznej sieci ciepłowniczych na terenie Polic”.

PEC realizuje modernizację sieci ciepłowniczej

na zdjęciu: trwa rozbiórka starych urządzeń na placu rekreacyjnym przy ul. Roweckiego w Policach

Inwestycja ta otrzymała dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie nieco ponad 10 milionów złotych. Całość inwestycji nie powinna przekroczyć niespełna 13 milionów złotych.

Trwa rozbiórka starych urządzeń na terenie placu rekreacyjnego przy ul. Roweckiego w Policach

Od 20 lutego trwają prace rozbiórkowe starych urządzeń zainstalowanych na terenie placu rekreacyjnego przy ul. Roweckiego w Policach.

trwa przebudowa placu rekreacyjnego przy ul. Roweckiego

na zdjęciu: trwa rozbiórka starych urządzeń na placu rekreacyjnym przy ul. Roweckiego w Policach

W miniony piątek, 17 lutego Gmina Police przekazała plac budowy wykonawcy, który ma 9 miesięcy na realizację wartej blisko 7,4 miliona złotych inwestycji.

Trans-Net przygotowuje teren pod realizację kolejnego etapu inwestycji

Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej Trans-Net, które będzie realizowało przedsięwzięcie inwestycyjne związane z budową infrastruktury drogowej na potrzeby Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej – Przystanek Stacja Police, prowadzi aktualnie prace związane z wycinką drzew w okolicy Miejskiego Ośrodka Kultury.

przygotowanie pod inwestycję budowy

na zdjęciu: obecnie prowadzona jest wycinka drzew kolidujących z inwestycją

Przypomnijmy, że firma Trans-Net wyłoniona została w wyniku postępowania o zamówienie publiczne w trybie z wolnej ręki i 24 października ubiegłego roku podpisała umowę z Gminą Police na realizację prac.

Plac rekreacyjny przy ul. Roweckiego idzie do przebudowy

Dziś nastąpiło przekazanie terenu wykonawcy, który wybuduje infrastrukturę sportową przy ul. Roweckiego w Policach. Koszt inwestycji to blisko 7,4 miliona złotych. Gmina Police otrzymała na ten cel blisko 5 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 20% kosztów własnych pokryje Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik”, która wcześniej przekazała również 80% terenu pod inwestycję.

plac rekreacyjny przy ul. Roweckiego idzie do przebudowy

na zdjęciu: plac rekreacyjny przy ul. Roweckiego doczeka się zasłużonego remontu

Już w 2019 roku Gmina Police i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik” podjęły współpracę w celu rewitalizacji i rewaloryzacji przestrzeni osiedlowej przy ul. Roweckiego w Policach.

Policki ZWiK buduje sieć wodociągową w ul. Piłsudskiego

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach przystąpił do realizacji kolejnego dużego zadania inwestycyjnego, polegającego na budowie sieci wodociągowej w ulicy Piłsudskiego w Policach, dla którego w roku ubiegłym Spółka pozyskała niezbędną dokumentację techniczną oraz decyzje o pozwoleniu na budowę.

ZWiK realizuje kolejną inwestycję

na zdjęciu: Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach rozpoczął prace 6 lutego

Realizacja zadania została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich zakłada budowę około 670 metrów sieci wraz z zasuwami sekcyjnymi oraz hydrantami od projektowanego ronda przy ul. Wkrzańskiej do ul. Wojska Polskiego.

Gmina Police ogłasza konsultacje społeczne w sprawie przebiegu dróg dojazdowych do Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina

Gmina Police pozyskała 245 milionów złotych ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych na budowę Obwodnicy Polic.

Gmina Police ogłasza konsultacje społeczne

na zdjęciu: Gmina Police otrzymała na ten cel 245 milionów złotych dofinansowania

– Do 28 lutego 2023 potrwają konsultacje społeczne w sprawie wyboru preferowanego korytarza drogi na terenie Gminy Police, który będzie realizowany jako pierwszy, w ramach budowy dróg poprawiających dostęp do projektowanego „Węzła Police” w ciągu drogi krajowej S6 Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina – czytamy w Biuletynie Informacji Publicznych Urzędu Miejskiego w Policach.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.