Sygnalizacja świetlna i ruch wahadłowy na remontowanym odcinku drogi Police – Przęsocin

Trwa przebudowa odcinka leśnego drogi Police – Przęsocin. Mieszkańcy jadący w kierunku Szczecina muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizację świetlną.

Starostwo Powiatowe w Policach apeluje do kierowców, aby wybierali dojazd do Polic przez Głębokie lub ulicą Nadbrzeżną w Policach.

Od piątku ruszają prace na drodze do Przęsocina

Już w najbliższy piątek, 19 lipca, ruszą pracę na drodze łączącej Police z Przęsocinem - informuje na jednym z portali społecznościowych przewodniczący Rady Miejskiej oraz kierownik działu przewozów SPPK Grzegorz Ufniarz. Zatem już na dniach kierowcy będą musieli liczyć się z poważnymi utrudnieniami.

Przekazanie placu budowy firmie STRABAG odbyło się już na początku miesiąca, jednak w pierwszej kolejności należało ustalić organizację ruchu na remontowanym odcinku.

Po weekendzie rozpocznie się remont drogi Police – Szczecin. Będą utrudnienia

W przyszłym tygodniu ma rozpocząć się przebudowa połączenia drogowego Police – Szczecin.

– Będziemy mieli podwójne ograniczenie, dlatego już dziś prosimy tych, którzy muszą tę drogę przemierzać, żeby do Polic alternatywnie jechać od strony Głębokiego, bądź ul. Nadbrzeżną w Policach – mówi starosta policki Andrzej Bednarek.

Przebudowa węzła na pl. Chrobrego z unijnym dofinansowaniem

Przebudowa węzła przesiadkowego na placu Chrobrego w Policach zostanie dofinansowana ze środków unijnych. 800 tys. złotych dołoży Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Przebudowa węzła przesiadkowego przy Placu Chrobrego obejmie wymianę nawierzchni i budowę peronów, utworzenie miejsc parkingowych oraz stanowisk dla rowerów. Powstaną nowe wiaty autobusowe, chodniki, oświetlenie i kanalizacja. Wygospodarowana zostanie również przestrzeń typu "park & ride" i "bike&ride".

Droga Police - Szczecin idzie do remontu

Przekazanie placu budowy firmie Strabag, która wykonywać będzie remont drogi Police – Szczecin, ma odbyć się w najbliższy poniedziałek, 1 lipca.

– Mam nadzieję, że inwestycja zostanie zakończona w terminie, który jest zapisany na 31 grudnia – powiedział starosta policki Andrzej Bednarek, podczas piątkowej sesji Rady Powiatu w Policach.

Około 50 inwestycji zrealizowała gmina Police w roku 2018

Rok 2018 był rokiem trudnym na prowadzenia inwestycji – powiedział Jakub Pisański, zastępca burmistrza Polic.

Problemem jest nie tylko z pozyskiwaniem środków na realizację inwestycji, ale również z pozyskaniem wykonawcy tych inwestycji.

ZWiK nie przystąpi do położenia rurociągu kanalizacyjnego w ul. Szczecińskiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach poinformował w odpowiedzi na interpelację radnego Zygmunta Kołackiego, że nie przystąpi do położenia rurociągu kanalizacyjnego w ul. Szczecińskiej.

Obecnie Urząd Marszałkowski realizuje zadanie polegające na przebudowie przejścia drogi wojewódzkiej nr 115 przez miejscowość Tanowo.