reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

W Kołbaskowie przebudują tzw. drogę przez szklarnię

Siedem przedsiębiorstw zgłosiło się do przetargu na przebudowę tak zwanej drogi przez szklarnie, która ma ułatwić komunikację gminy Kołbaskowo ze Szczecinem.

Gmina Kołbaskowo na realizację inwestycji zamierza przeznaczyć 9,3 miliona złotych. Najtańsza złożona oferta przekracza nieco ponad 10 milionów złotych.

3,9 miliona złotych pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Umowa dotycząca dofinansowania przebudowy drogi podpisana została 26 września br.

Droga ta ma strategiczne znaczenia dla mieszkańców gminy Kołbaskowo, ponieważ będzie stanowiła drogę alternatywną dla korkującej się drogi krajowej nr 13. Ponadto w drodze tej położony jest wodociąg doprowadzający wodę do Przecławia i Warzymic, który wymaga wymiany. Budowa zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej umożliwi z kolei odprowadzanie wód deszczowych z rejonu skrzyżowania z drogą Do Rajkowa.

Przebudowywany odcinek ma długość nieco ponad 1 kilometra i 6 metrów szerokości. W ramach inwestycji budowana będzie sieć wodociągowa oraz przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Ponadto powstaną chodniki, zjazdy i miejsca postojowe.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Urząd Gminy w Kołbaskowie

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację