W Kołbaskowie przebudują tzw. drogę przez szklarnię

Siedem przedsiębiorstw zgłosiło się do przetargu na przebudowę tak zwanej drogi przez szklarnie, która ma ułatwić komunikację gminy Kołbaskowo ze Szczecinem.

Gmina Kołbaskowo na realizację inwestycji zamierza przeznaczyć 9,3 miliona złotych. Najtańsza złożona oferta przekracza nieco ponad 10 milionów złotych.

3,9 miliona złotych pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Umowa dotycząca dofinansowania przebudowy drogi podpisana została 26 września br.

Droga ta ma strategiczne znaczenia dla mieszkańców gminy Kołbaskowo, ponieważ będzie stanowiła drogę alternatywną dla korkującej się drogi krajowej nr 13. Ponadto w drodze tej położony jest wodociąg doprowadzający wodę do Przecławia i Warzymic, który wymaga wymiany. Budowa zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej umożliwi z kolei odprowadzanie wód deszczowych z rejonu skrzyżowania z drogą Do Rajkowa.

Przebudowywany odcinek ma długość nieco ponad 1 kilometra i 6 metrów szerokości. W ramach inwestycji budowana będzie sieć wodociągowa oraz przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Ponadto powstaną chodniki, zjazdy i miejsca postojowe.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Urząd Gminy w Kołbaskowie