reklama
reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Trwa uzbrajanie terenów inwestycyjnych w jednej z gmin na terenie powiatu polickiego

W przygranicznym Rosówka Gmina Kołbaskowo prowadzi inwestycję polegającą na uzbrojeniu terenów inwestycyjnych. Wokół powstanie sieć dróg, których łączna długość wyniesie blisko 2 kilometry.

Obwodnica Warzymic i Przecławia

na zdjęciu: trwa uzbrajanie terenów inwestycyjnych w Rosówku

Prace rozpoczęły się w drugim półroczu 2022 roku. Widać już przebiegi dróg, położone zostały krawężniki. W ramach inwestycji przebudowany zostanie fragment ciągu pieszo-rowerowego, zjazd z drogi krajowej nr 13, wybudowana zostanie również kanalizacja deszczowa wraz ze zbiornikiem retencyjnym, przepompownią wód deszczowych, zasilaniem, oświetleniem i drogą dojazdową oraz wybudowana kanalizacja drenażowa i kanalizacja sanitarna.

– Przedsięwzięcie realizowane jest na terenach inwestycyjnych Gminy Kołbaskowo (dziś działają w tym miejscu już dwie firmy, DGS Diagnostics oraz Animal Eden), które są bezpośrednio połączone z drogą krajową nr 13 i dalej przez węzeł „Szczecin Zachód” z autostradą A6 oraz drogą szybkiego ruchu S3. – informuje Gmina Kołbaskowo.

Koszt inwestycji to 19,5 miliona złotych. Gmina Kołbaskowo pozyskała współfinansowanie z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 w kwocie 9 milionów złotych.

Wkrótce rozpocznie się także budowa obwodnicy Kołbaskowa.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gmina Kołbaskowo

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.