reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

GDDKiA złożyła wniosek o wydanie decyzji ZRID w sprawie budowy obwodnicy Kołbaskowa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpiła o wydanie ZRID, czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, w tym przypadku budowę obwodnicy Kołbaskowa.

Obwodnica Warzymic i Przecławia

na zdjęciu: Budowana obwodnica Warzymic i Przecławia

– Złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji ZRID dla tego zadania – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowa droga będzie miała długość 5,6 kilometra i zgodnie z planem ruch tranzytowy będzie omijał miejscowość Kołbaskowo już w 2026 roku.

– Projekt obwodnicy Kołbaskowa będzie gotowy w tym roku. W drugiej połowie tego roku planujemy złożyć wniosek o wydanie decyzji ZRID. Po uzyskaniu tej decyzji planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację inwestycji – powiedział na początku roku Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica Kołbaskowa ma być drogą jednojezdniową. Rozpocznie się kilkaset metrów od granicy polsko-niemieckiej w Rosówku. Ominie od wschodu Kołbaskowo i włączy się w nowy węzeł drogowy „Szczecin Zachód” na autostradzie A6, który ma powstać w ramach budowy drugiego etapu obwodnicy Przecławia i Warzymic.

Obwodnica Kołbaskowa powstanie w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.