reklama
nekrolog
reklama

W gminie Kołbaskowo powstaje droga gminna przebiegająca wzdłuż drogi krajowej

Trwa budowa drogi gminnej wzdłuż drogi krajowej nr 13 w Warzymicach. To kontynuacja remontu ulicy Cedrowej, która ma ułatwić komunikację ze Szczecinem.

– Dążymy do tego, aby w naszej gminie powstała spójna sieć dróg lokalnych, odciążająca zatłoczoną „trzynastkę” – podkreśla Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo. – Wyremontowaliśmy już ulicę Cedrową, a teraz do tej drogi musimy dobudować jeszcze drogę wspomagającą wzdłuż drogi krajowej nr 13 – dodaje wójt.

Przebieg drogi rozpocznie się przy końcu ulicy Rekreacyjnej i pobiegnie równolegle wzdłuż drogi krajowej nr 13 do włączenia w ulicę Cedrową.

– Myślę, że dla kierowców, mieszkańców naszej gminy, to będzie istotny skrót, nie trzeba będzie stać w korku przy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Do Rajkowa. Ruch rozłoży się na dwie nitki, dzięki czemu powinien się upłynnić. Przejazd w kierunku centrum Szczecina nie będzie już tak problematyczny, jak ma to miejsce teraz – tłumaczy Małgorzata Schwarz.

Zakres robót obejmuje budowę drogi o długości 630 metrów i szerokości 6 metrów o nawierzchni z kostki betonowej, a także budowę kanalizacji deszczowej, budowę sieci wodociągowej, budowę i przebudowę sieci elektroenergetycznych, a także budowę i przebudowę infrastruktury teletechnicznej.

Koniec prac zaplanowano na połowę 2022 roku.

Gmina Kołbaskowo w kolejnych latach ma w planach budowę kolejnych dróg, których zadaniem będzie odciążenie ruchu w kierunku centrum Szczecina.

– Planujemy również budowę drogi z węzła Będargowo na planowanej zachodniej obwodnicy Szczecina w kierunku Ostoi i dalej Szczecina. Budowana jest już droga z Przecławia do węzła na obwodnicy Przecławia i Warzymic. W planach jest też droga z węzła na obwodnicy dalej do Ustowa – wymienia Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Urząd Gminy Kołbaskowo

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację