reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 849 014 | Zgonów: 71 311 | Szczepienia: 15 144 771


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 127 943 | Zgonów: 2 669

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 718 | Zgonów: 96

Data aktualizacji: 14 maja 2021 roku, godzina: 10:50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Dobiegają końca prace w jezdni na odcinku od Szczecina do skrzyżowania na Rajkowo

Do końca tygodnia zakończone zostaną prace w jezdni na odcinku od Szczecina do skrzyżowania na Rajkowo. Po ich zakończeniu na wskazanym odcinku przywrócony zostanie ruch pojazdów.

– Inwestycja realizowana jest zgodnie z obowiązującym harmonogramem – mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Kontynuowane będą prace brukarskie polegające na ustawieniu krawężników, wykonaniem nowych zjazdów, chodników oraz ścieżki rowerowej.

– Na drugim odcinku od skrzyżowania na Rajkowo do Stobna na ukończeniu są prace związane z wykonaniem projektowanej kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej – podkreśla Sochanowska.

W kolejnym etapie prowadzone będą prace związane z rozbiórką istniejącej nawierzchni i wykonaniem nowych warstw konstrukcyjnych na odcinku od skrzyżowania na Rajkowo do Stobna.

Odcinek ten zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów z wyłączeniem dojazdu do przyległych posesji.

Inwestycja związania z rozbudową drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin – Warnik na odcinku od ul. Okulickiego w Szczecinie do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3922Z Stobno – Mierzyn rozpoczęła się na początku roku.

Koszt inwestycji to ponad 13 milionów złotych, z czego 6 milinów 800 tysięcy złotych pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych oraz 2 miliony 100 tysięcy złotych ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego . 2 miliony 600 tysięcy złotych przekazała gmina Kołbaskowo.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację