reklama
reklama | Polska2050 | Spotkanie z Szymonem Hołownią
reklama
reklama | Tłumaczenia Przysięgłe | Siusta
reklama
ogłoszenie społeczne

Trwa przebudowa ulicy Cedrowej

Trwa przebudowa ulicy Cedrowej, czyli tak zwanej drogi przez szklarnie w rejonie Warzymic. Prace rozpoczęte zostały od strony ul. Krygiera, choć stary asfalt został zerwany już na całym odcinku. Inwestycja ma zostać ukończona 30 listopada 2020 roku.

Nowa droga, której całkowita długość wynosi 1,1 kilometra, będzie miała 6 metrów szerokości. Powstaną chodniki, zjazdy, miejsca postojowe, wybudowana zostanie również sieć wodociągowa oraz kanalizacja deszczowa.

Droga ta ma ogromne znaczenie dla gminy Kołbaskowo. Stanowić będzie drogę alternatywną dla korkującej się drogi krajowej nr 13. Co istotne w drodze ułożony jest wodociąg doprowadzający wodę do Przecławia i Warzymic, który wymaga wymiany. Budowa zbiornika retencyjnego i kanalizacji deszczowej umożliwi odprowadzanie wód deszczowych również z rejonu skrzyżowania z drogą Do Rajkowa.

Koszt inwestycji wynosi ponad 10 milionów złotych. Gmina Kołbaskowo otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości niespełna 4 milionów złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Urząd Gminy w Kołbaskowie

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację