reklama
reklama | Polska2050 | Spotkanie z Szymonem Hołownią
reklama
reklama | Tłumaczenia Przysięgłe | Siusta
reklama
ogłoszenie społeczne

Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej Stobno-Szczecin

Rozpoczęła się przebudowa drogi Stobno–Szczecin na terenie gminy Kołbaskowo.

– Plac budowy przekazaliśmy wykonawcy 9 stycznia – powiedziała Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Firma rozpoczęła od wycinki drzew. Prowadzone prace nie są na tym etapie uciążliwe dla użytkowników drogi. Przygotowywana jest jednak nowa organizacja ruchu i niewykluczone, że na czas remontu wyznaczony zostanie objazd przez Mierzyn.

Projekt obejmuje przebudowę całego odcinka drogi od ul. Okulickiego w Szczecinie, do skrzyżowania za przejazdem kolejowym w Stobnie. Projekt ze względów ekonomicznych został podzielony na dwa etapy.

– Dofinansowaniem objęty jest etap pierwszy, czyli odcinek od ul. Okulickiego do skrzyżowania w Stobnie z drogą na Mierzyn. Przebudowana zostanie nawierzchnia jezdni, wybudowane zostaną chodniki, ciąg pieszo-rowerowy – wyjaśniała Magdalena Sochanowska.

Wspomniany odcinek jest najbardziej problematyczny dla mieszkańców.

Koszt inwestycji to 13,3 miliona złotych. Umowa została podpisana na przełomie listopada i grudnia 2019 roku. Starostwo Powiatowe w Policach wyceniło prace na 14,1 miliona złotych. Powiat Policki otrzymał na ten cel ponad 6,8 miliona złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych oraz 2,1 miliona złotych ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Urząd Gminy w Kołbaskowie

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację