reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Trwa uzbrajanie terenów inwestycyjnych w jednej z gmin na terenie powiatu polickiego

W przygranicznym Rosówka Gmina Kołbaskowo prowadzi inwestycję polegającą na uzbrojeniu terenów inwestycyjnych. Wokół powstanie sieć dróg, których łączna długość wyniesie blisko 2 kilometry.

Obwodnica Warzymic i Przecławia

na zdjęciu: trwa uzbrajanie terenów inwestycyjnych w Rosówku

Prace rozpoczęły się w drugim półroczu 2022 roku. Widać już przebiegi dróg, położone zostały krawężniki. W ramach inwestycji przebudowany zostanie fragment ciągu pieszo-rowerowego, zjazd z drogi krajowej nr 13, wybudowana zostanie również kanalizacja deszczowa wraz ze zbiornikiem retencyjnym, przepompownią wód deszczowych, zasilaniem, oświetleniem i drogą dojazdową oraz wybudowana kanalizacja drenażowa i kanalizacja sanitarna.

Obwodnicą Przecławia i Warzymic pojedziemy w wakacje?!

Jak informuje Gmina Kołbaskowo – jest szansa, że obwodnicą Przecławia i Warzymic pojedziemy jeszcze w wakacje. A to oznacza, że realizacja inwestycji zostanie zakończona o trzy kwartały wcześniej, niż to jest zapisane w umowie.

Obwodnica Warzymic i Przecławia

na zdjęciu: Budowana obwodnica Warzymic i Przecławia

Prace mają zakończyć się pod koniec czerwca. Procedura związana z odbiorem inwestycji powinna potrwać nie dłużej niż około miesiąca.

Rozstrzygnięto Budżet Obywatelski gminy Kołbaskowo

Jeden projekt inwestycyjny oraz 16 nieinwestycyjnych zostanie zrealizowanych w Kołbaskowie w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Został on właśnie rozstrzygnięty.

Urząd Gminy Kołbaskowo

na zdjęciu: Urząd Gminy Kołbaskowo

Spośród trzech złożonych projektów najwięcej głosów - łącznie 671 - otrzymał "Wielofunkcyjny teren rekreacyjny w Kurowie" i to on zostanie zrealizowany przez gminę Kołbaskowo. Jego wartość to 626 520,10 zł.

Na obwodnicy Przecławia trwają roboty bitumiczne

Na budowie obwodnicy Przecławia prowadzone są obecnie roboty bitumiczne.

Obwodnica Warzymic i Przecławia

na zdjęciu: Budowana obwodnica Warzymic i Przecławia

– Aktualnie na obu jezdniach ułożono ponad 5 kilometrów podbudowy bitumicznej – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA złożyła wniosek o wydanie decyzji ZRID w sprawie budowy obwodnicy Kołbaskowa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpiła o wydanie ZRID, czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, w tym przypadku budowę obwodnicy Kołbaskowa.

Obwodnica Warzymic i Przecławia

na zdjęciu: Budowana obwodnica Warzymic i Przecławia

– Złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji ZRID dla tego zadania – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnica Warzymic i Przecławia coraz bliżej. Widać coraz więcej efektów prac

Trwa budowa obwodnicy Warzymic i Przecławia. Roboty drogowe i mostowe przekroczyły już półmetek.

Obwodnica Warzymic i Przecławia

na zdjęciu: Budowana obwodnica Warzymic i Przecławia

Aktualnie trwają prace związane z podbudową jezdni na kolejnym odcinku trasy, powstają nasypy oraz wiadukty. Jeden z obiektów mostowych jest deskowany i zbrojony. Łącznie ma powstać 6,5 km drogi omijającej Przecław oraz Warzymice.

Gmina Kołbaskowo uzbraja swoje tereny inwestycyjne

Gmina Kołbaskowo ogłosiła przetarg na uzbrojenie terenów inwestycyjnych w przygranicznym Rosówku. Otwarcie ofert zaplanowano na 2 sierpnia br.

Gmina Kołbaskowo uzbraja swoje tereny inwestycyjne

– Projekt pod nazwą „Wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej Gminy Kołbaskowo poprzez kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w miejscowości Rosówek w obrębie Kamieniec” dotyczy budowy wewnętrznej infrastruktury komunikacyjnej, w tym sieci kanalizacji deszczowej oraz infrastruktury wodno-kanalizacyjnej – tłumaczy Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo.

Gmina Kołbaskowo chce zagospodarować nabrzeże w Moczyłach

Gmina Kołbaskowo chce zagospodarować nabrzeże w Moczyłach. Wydano już decyzję środowiskową. Według planów nad Odrą mają powstać m.in. miejsca do cumowania łodzi, altany piknikowe, ławki itp.

Brzeg Odry w Moczyłach

W 2018 r. podobnie przebudowano brzeg Odry w Siadle Dolnym. Latem miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu polickiego oraz Szczecina.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.