Rosną mury budowanego w Mierzynie przedszkola

Rosną mury budowanego nieopodal Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie przedszkola. Inwestycja, która ma zostać zrealizowana do końca maja 2020 roku, będzie kosztowała blisko 21,5 miliona złotych.

– W przyszłym roku, kiedy będą nabory do przedszkola, nie powinno być już żadnych negatywnych emocji, bo to przedszkole, które planujemy oddać w przyszłym roku, zapewni nam w 100% miejsca dla naszych dzieci – powiedziała Teresa Dera, wójt gminy Dobra podczas wmurowywania aktu erekcyjnego.

Z przedszkola korzystać mają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W sumie z nowego kompleksu będzie korzystało 225 dzieci z terenu gminy Dobra.

Przedszkole tworzyć będzie 9 sal wyposażonych w aneksy na pomoce dydaktyczne, magazynki na sprzęt do leżakowania oraz toalety dla uczniów, dwie szatnie dla dzieci, poczekalnia dla rodziców, sala do zajęć ruchowych, część socjalna i sanitarna, zaplecze kuchenne, pomieszczenia funkcyjne, sekretariat, gabinet dyrektora, pokój nauczycielski z zapleczem socjalnym, portiernia, pomieszczenia magazynowe i gospodarcze.

Inwestycja realizowana jest ze środków pochodzących z budżetu gminy Dobra.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda