reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Budowa kanalizacji deszczowej na ulicy Topolowej dobiega końca

Wielkimi krokami zbliżają się ku końcowi prace związane z budową kanalizacji deszczowej na ulicy Topolowej w Mierzynie.

Budowa kanalizacji deszczowej dobiega końca

na zdjęciu: prace przy ul. Topolowej w Mierzynie

– Inwestycja połączona jest z budową zbiornika retencyjnego na ul. Spółdzielców i ma zabezpieczyć miejscowość przed podtopieniami – mówi Teresa Dera, wójt Gminy Dobra.

Zakres prac obejmował m.in. wykonanie kanalizacji deszczowej na głębokości do 4,5 metra. W pierwszym tygodniu sierpnia położona ma zostać pierwsza warstwa masy bitumicznej na odcinku od ul. Macieja do skrzyżowania z ul. Nasienną.

Odbiór odpadów z plastiku, papieru oraz bio, z ulic Topolowej, Jerzego, Leszka, Mileny, Jagny w Mierzynie zgodnie z harmonogramem powinien odbyć się w dniach 2 i 3 sierpnia został przesunięty na poniedziałek 7 sierpnia.

Na czas prowadzonych prac ulica Topolowa między skrzyżowaniem z ul. Nasienną, a Macieja jest całkowicie zamknięta. Wyznaczony został objazd, który prowadzi ulicami Nasienną i Łukasińskiego.

Koszt całej inwestycji to ponad 15,5 miliona złotych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.