reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Gmina Dobra rozbudowuje stację uzdatniania wody w Bezrzeczu

Za kwotę 9,5 miliona złotych Gmina Dobra rozbudowuje stację uzdatniania wody w Bezrzeczu.

stacja uzdatniania wody w Bezrzeczu

na zdjęciu: stacja uzdatniania wody w Bezrzeczu

– Celem inwestycji jest zwiększenie dostaw wody, zapewnienie niezawodnej i bezawaryjnej pracy stacji oraz usprawnienie procesu uzdatniania wody – podkreśla Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Inwestycja zakłada rozbudowę stacji i modernizację obiektów zlokalizowanych na jej terenie przy ul. Parkowej w Bezrzeczu.

Zakres prac obejmuje m.in. instalację filtrów ciśnieniowych, montaż oraz doprowadzenie instalacji do dwóch nowych zbiorników wody pitnej, budowa nowego zbiornika żelbetowego, wykonanie nowego zbiornika zbiorczego flotatu o pojemności 10 metrów sześciennych zlokalizowanego w sąsiedztwie stacji, montaż zbiornika bezodpływowego na ścieki bytowo-gospodarcze oraz wykonanie instalacji podłączeniowych nowo zaprojektowanych urządzeń i sieci zewnętrznych.

Rozbudowa stacji uzdatniania wody pozwoli na zwiększanie jej dostaw i magazynowanie na terenie ujęcia w Bezrzeczu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.