Umowa na budowę ścieżki rowerowej Dobra – Głębokie podpisana

Dzisiaj w Wołczkowie podpisana została umowa na budowę ścieżki rowerowej Dobra – Głębokie. Umowę parafowała wójt gminy Dobra Teresa Dera i dyrektor Eurovia Polska Oddział Szczecin Paweł Knap.

– Ścieżka rowerowa rozpocznie się od granicy administracyjnej gminy z miastem Szczecin, następnie będzie biegła wzdłuż ulicy Lipowej w Wołczkowie, a w Dobrej wzdłuż ulicy Szczecińskiej aż do ulicy Osiedlowej gdzie połączy się z nową ścieżką edukacyjną do schroniska – tłumaczył Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji w Urzędzie Gminy Dobra.

W ramach inwestycji planowana jest również przebudowa skrzyżowania ulic Lipowej i Słonecznej w Wołczkowie. Obecnie funkcjonujące skrzyżowanie zastąpi rondo.

Ścieżka od strony jeziora Głębokiego będzie realizowana przez Gminę Miasto Szczecin, dzięki czemu powstanie pełny ciąg łączący węzeł przesiadkowy Głębokie z Dobrą.

Wartość inwestycji wynosi ponad 15 milionów złotych. Zadanie jest współfinansowane ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Planowany termin ukończenia inwestycji to 30 sierpnia 2020 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda