reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Gmina Dobra rozbuduje cmentarz w Wołczkowie. Pozyskała już niezbędne tereny

Gmina Dobra otrzymała od Powiatu Polickiego działki przyległe do cmentarza w Wołczkowie.

cmentarz w Wołczkowie

na zdjęciu: cmentarz w Wołczkowie

– W grudniu Gmina Dobra podpisała umowę darowizny ze Starostą Polickim Andrzejem Bednarkiem dotyczącą przekazania gminie działek sąsiadujących z cmentarzem w Wołczkowie. Dzięki umowie będzie można rozbudować cmentarz komunalny – informuje Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Pierwsze działania zmierzające do pozyskania działek sąsiadujących z cmentarzem komunalnym w Wołczkowie Gmina Dobra podjęła już w roku 2012. Wówczas jednak działki stanowiły własność Skarbu Państwa w trwałym zarządzie Ministerstwa Obrony Narodowej Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Szczecinie.

– Po wielu latach starań i negocjacji Gmina Dobra uzyskała zgodę Wojewody Zachodniopomorskiego na nieodpłatne nabycie nieruchomości – tłumaczy wójt Teresa Dera.

W ostatnich tygodniach zakończone zostały prace związane z modernizacją frontowej części ogrodzenia cmentarza w Wołczkowie, które realizowane były w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.